post image
Źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.

W założeniu ma to być impreza promująca subregion zachodni województwa śląskiego i jego markę turystyczną – Krainę Górnej Odry. Niewykluczone, że będzie miała charakter cykliczny. Celem jest popularyzacja tego, co południowo-zachodnia część województwa śląskiego ma najlepszego, budowanie wspólnej tożsamości mieszkańców regionu, promowanie aktywnego wypoczynku i wspólnego spędzania czasu. W tym roku  festiwalowe wydarzenia odbędą się od 25 do 27 czerwca równolegle w Wodzisławiu Śl., Rybniku, Raciborzu, Żorach, Jastrzębiu-Zdroju, Chałupkach i Turzach (gmina Kuźnia Raciborska).

 

Sobota 26 czerwca

W Wodzisławiu Śl. w pierwszą sobotę wakacji, 26 czerwca, na Rynku zorganizowany zostanie Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego, podczas którego prezentować się będą lokalne ośrodki kultury, artyści, twórcy, zespoły muzyczne, tancerze. W programie również m.in. lokalne przysmaki, stoiska regionalne, kiermasz książek i płyt, prezentacja produktu regionalnego – piwa „Paloczaj” uwarzonego wg XVI wiecznej receptury specjalnie na ten dzień (prawnym właścicielem receptury jest wodzisławskie Muzeum), pokazy zabytkowych wozów strażackich, stoisko z kajakami i kanadyjkami oraz „Indianką” wyplatającą ławeczki do canoe oraz wiele innych atrakcji. To od godziny 13:00.

Wcześniej, bo o godz. 10:00, główny plac miasta we władanie przejmą dzieci i ich scena muzyczna. Poza występami wokalnymi i artystycznymi dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu zaplanowano również gry, zabawy, animacje, konkursy oraz palmową plażę.

Dla miłośników wędkarstwa na wodzisławskim Balatonie zorganizowane zostaną zawody o Puchar Krainy Górnej Odry. Początek o godz. 16:00.

Na finał festiwalowej soboty na Rynku w Wodzisławiu Śl. zaplanowano koncert mix orkiestry. Rozpoczęcie o godz. 20:30.

 

Niedziela, 27 czerwca

W niedzielę 27 czerwca od godz. 13:00 będzie trwał festyn rodzinny przygotowany w ramach „Oazy Aktywności”. W programie gry i zabawy dla małych i dużych, animacje dla całych rodzin, konkursy plastyczne, nauka tańca linowego i wiele innych atrakcji i niespodzianek.

Na niedzielę zaplanowano jeszcze jedną, nie lada atrakcję dla miłośników śląskich szlagierów. Od godz. 16:00 potrwa Biesiada z Radiem Silesia. Wszystkie niedzielne wydarzenia odbędą się na Rynku w Wodzisławiu Śl.

Organizatorem „Festiwalu Górnej Odry” w Wodzisławiu Śl. jest Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. wspólnie z Muzeum oraz Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Wodzisławiu Śl., biurem Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, promotorem marki turystycznej Kraina Górnej Odry, a także z ośrodkami kultury ze wszystkich gmin powiatu wodzisławskiego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny. 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.

 

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.