post image
Starostwo Racibórz Edyta Reichel prezentuje swoje obrazy w Brandenburgii już po raz drugi

Edyta Reichel urodziła się w Raciborzu, wychowała w Wojnowicach, a mieszka w Grzegorzowicach. Ze swojej wyjątkowej twórczości i osobowości od lat znana jest w kraju i za granicą. W Elbe-Elster reprezentowała powiat raciborski po raz drugi, za pierwszym razem w 2006 roku 

- Co wyróżnia naszą artystkę? Z całą pewnością unikalny i rozpoznawalny styl, który łączy ze sobą wiele gatunków sztuki m.in. fotografię, malarstwo, grafikę oraz rzeźbę - informuje biuro prasowe starostwa.

W tym roku prace Edyty oraz pozostałych artystów nawiązują do Łużyc. 

- O tym, dlaczego właśnie na tę krainę geograficzną postawili organizatorzy i jak w swoich obrazach przedstawiła rzeczoną kulturową wspólnotę raciborzanka, dowiecie się z relacji wideo, którą udostępnimy wkrótce – zapowiada biuro prasowe.

Swoje prace wystawiło 25 artystów, większość pochodzi z Elbe-Elster. Nie zabrakło również ekspozycji twórców z Górnych Łużyc oraz partnerskich powiatów raciborskiego, nakielskiego i niemieckiego Märkischer Kreis. Wernisaż online zainaugurował starosta powiatu Elbe-Elster Christian Heinrich-Jaschinski. O szczegółach opowiedzieli kuratorzy wystawy Luise Walter i Ararat Haydeyan. W Gut Saathain ekspozycję będzie można zwiedzać do 29 sierpnia, potem prawdopodobnie wyruszy w podróż po partnerskich powiatach w Niemczech i Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz