post image
Jedno z przykładowych miejsc, gdzie mógłby powstać pumptrack /Robert Lewandowski.

Na podstawie licznych postulatów i wniosków mieszkańców dzielnicy Leszczyny, interpelację w tej sprawie złożył Marcin Stempniak, Radny Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Zawnioskował o zrealizowanie inwestycji budowy pumptracka w dzielnicy Leszczyny, jeszcze w bieżącym roku. Jak podkreśla, to innowacyjna inwestycja odpowiadająca na potrzeby społeczności lokalnej. 

- Zwiększenie oferty sportowo-rekreacyjnej dla dzieci, młodzieży i pozostałych mieszkańców Czerwionki-Leszczyn, poprzez wybudowanie toru czyli obiektu stanowiącego idealne połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy na rowerze, rolkach, deskorolce, hulajnodze i przebywania na świeżym powietrzu, jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania znacznej części naszych mieszkańców - podkreśla  w złożonym piśmie radny Marcin Stempniak.

Radny podkreślił, że szacowany koszt tej inwestycji to kwota rzędu od kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zarekomendował więc sfinansowanie tej inwestycji ze środków budżetu gminy. 

Gdzie miałby powstać nowy tor? 

- Zasadnym wydaje się uzupełnienie oferty czerwieńskiego skateparku, poprzez budowę otwartego toru towerowego w największej dzielnicy gminy w Leszczynach - dodaje radny.

Za przykładowe lokalizacje wskazano: okolice parku, boisko sportowe przy ulicy Brzozowej, bosiko przy SP3, okolice dworca PKP czy okolice osiedla Manhattan przy ulicy Konopnickiej. 

Burmistrz odpowiedział. Nie w tym roku. 

W odpowiedzi na pismo radnego, Burmistrz Czerwionki-Leszczyn Wiesław Janiszewski zaznacza, że po dokonanej analizie kosztowej, wykonanie pumptracka o powierzchni około 500m2, wynosi w granicach 280-350 tys. zł. Koszt ten może wynikać z konieczności budowy obiektu, w technologii z nawierzchnią nieodształcalną. Jak zaznacza burmistrz, to kwota, która przekracza tegoroczne możliwości finansowe gminy.

- Mając na uwadze potrzebę znacznego zwiększenia środków na realizację zadania p.n.:"Likwidacja niskiej emisji poprzez podłączenie budynków do sieciowego nośnika ciepła na zabytkowym osiedlu mieszkalnym w Czerwionce-Leszczynach" jaka wynikla po wpłynięciu ofert informuję, iż w obecnym roku budżetowym nie widzę możliwości finansowych zrealizowania tego typu obiektu - zaznaczył.

Zaznaczył jednocześnie, że w ostatnich miesiącach ukończono wielomilionowe zadanie dotyczące renowacji Zameczku. Jak podkreślił, w ramach tego zadania zrealizowano infrastrukturę umożliwiającą "rekreację oraz aktywizację ruchową dzieci, młodzież oraz dorosłych, za sprawą wykonanego toru do jazdy na rolkach, boiska/lodowiska, placu zabaw, a także urządzeń do ćwiczeń oraz siłowni".  

Mieszkańcom Leszczyn pozostaje więc poczekać co najmniej do przyszłego roku. Jak zaznaczył burmistrz, zadanie budowy pumptracka zostanie wprowadzone do projektu budżetu gminy w przyszłym roku. 

Przykladowy pumptrack w Rybniku. Foto: UM Rybnik/Archiwum.

Komentarze

  • Daniel Niech ktoś w końcu zajmie się placem zabaw dla dzieci Witam. Dlaczego nikt nie monituje o powiększenie placu zabaw przy ul. Sportowej? Dzieci jest ood groma a terenu do wykorzystania w parku mnóstwo. Zrobiono wybieg dla psów a dzieciom nawet ogrodzenie rozebrano, ktorw stało wokół "piaskownicy"... Ten teren mozna super wykorzystać a najmłodsi mogli by mieć w końcu w Leszczynach plac do zabaw z prawdziwego zdarzenia. Prosze na łamach Waszsgo serwisu o interwencję w twj sprawie, bo tłumaczenie sie zamkiem za miliong przy ktorym jest tylko jedna huśtawka to kpina a przy ulicy Sportowej w parku az sie prosi aby w końcu pokłonić się przed najmłodszymi i zrobić im coś co będzie naprawdę bezcenne dla dzieci i ich rodziców bo kazde Dzieciątko ma prawo do beztroskiej zabawy na nowoczesnym i czystym placu zabaw. Pozdrawiam serdecznie.
  • Redakcja Do: DanielDziękujemy za informację! W najbliższych dniach podejmiemy tę sprawę i będziemy informować co dalej.

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.