YT arc / Jastrzębski Węgiel.
YT arc / Jastrzębski Węgiel.

– Główny powód, dla którego zdecydowałem się podpisać kontrakt z Jastrzębskim Węglem, to wysokie ambicje jakie posiada ten Klub. Jest to również dla mnie wielka motywacja – podkreśla Tine Urnaut, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Jest to niezwykle doświadczony gracz, mający za sobą występy w kilku różnych ligach na świecie. Przez blisko dziewięć sezonów występował we włoskiej Serie A1, broniąc barw siedmiu klubów, w tym także tych czołowych, jak: CoprAtlantide Piacenza, Diatec Trentino czy Azimut Leo Shoes Modena. Jest zdobywcą Superpucharu Włoch (2009, 2018), wicemistrzem Włoch (2017) i brązowym medalistą Klubowych Mistrzostw Świata (2016). Ostatni sezon spędził w Allianz Milano, z którym osiągnął sukces na arenie międzynarodowej, zwyciężając w Pucharze Challenge.

Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w klubie Fuzinar Ravne, debiutując w seniorskich rozgrywkach Słowenii już w wieku 16 lat. Stamtąd w 2006 roku trafił do najbardziej utytułowanego klubu w swoim kraju, ACH Volley Bled. Z klubem z miasta leżącego u podnóża Alp Julijskich dwukrotnie wygrał: mistrzostwo Słowenii, Puchar Słowenii oraz Ligę Środkowoeuropejską (MEVZA), dokładając do tego triumf w Pucharze Top Teams.

Z Olympiakosem Pireus sięgnął po mistrzostwo Grecji oraz krajowy Puchar. Za sobą ma również sezon spędzony na parkietach PlusLigi w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z klubem z Opolszczyzny wystąpił w dwóch finałach – mistrzostw Polski oraz Pucharu CEV, oba kończąc ze srebrnym medalem.

W jego siatkarskim CV są również epizody w klubach z: Turcji, Kataru, Arabii Saudyjskiej oraz Chin.

Tine Urnaut to trzeci słoweński zawodnik, który będzie reprezentował JW. W przeszłości dla Jastrzębskiego Węgla grali: atakujący Mitja Gasparini i środkowy Alen Pajenk.

– Tine Urnaut to siatkarz o bardzo bogatym CV, który w swojej karierze rozegrał mnóstwo meczów o wysoką stawkę. To doświadczenie, które zyskał na parkietach klubowych i reprezentacyjnych jest bezcenne. Wierzę w to, że będzie on wartościowym wsparciem dla naszych młodych przyjmujących – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

źródło: Jastrzębski Węgiel.

Komentarze

Dodaj komentarz