post image
Archiwum Zamek Piastowski w Raciborzu jest miejscem wielu świetnych imprez

W sobotę 12 czerwca w zamku odbędzie się I Ogólnopolski Mażoretkowy Zawrót Głowy i koncert zespołu KOMBI. Wszystko to w podziękowaniu służbie zdrowia i osobom zaangażowanym w opiekę i ratowanie życia podczas pandemii. Zaczynamy już o 14.00!

W niedzielę na dziedzińcu zaplanowano XV edycję Festiwalu „Śląskie Smaki”. Będzie to okazja do spróbowania najlepszych regionalnych potraw. 

- Kuchmistrzowie staną do rywalizacji o Złotą, Srebrną lub Brązową Zopaskę w trzech kategoriach. Będzie można podpatrzeć kulinarne sztuczki Remigiusza Rączki i Marii Pietruszki, uczestniczki programu Zamiana Szefów Kuchni. Równocześnie na scenie plenerowej wystąpią Krzysztof Respondek, grupy Singers i Video oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Start o 13 – informuje raciborskie starostwo.

Ponadto w ramach promocji zdrowia i naszego bezpieczeństwa będzie można skorzystać z Mobilnego Punktu Szczepień, który stanie przy wejściu do CKZiU nr 2 „Mechanik” w sobotę w godzinach 14.00-20.00 i w niedzielę w godzinach 12.00-18.00.

Organizatorami wydarzeń są Śląska Organizacja Turystyczna, Powiat Raciborski oraz Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. 

Na dokładkę w poniedziałek na zamku ruszy strefa kibica. Będzie można zobaczyć mecz polskiej drużyny ze Słowacją. Tego dnia zaplanowano także premierę piwa Raciborskie Pszeniczne. 

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.