post image
Dominik Gajda.

Przypomnijmy, w marcu br. rybnicki sanepid postanowił nałożyć karę na właścicieli klubu. Jak wówczas wskazywała rzecznik sanepidu, chodziło o niezastosowanie się do czasowego zakazu prowadzenia dyskotek i klubów nocnych. Od początku jednak, właściciele klubu Face2Face informowali, że obostrzenia są nielegalne. 

- Pierwsza decyzja o nałożeniu kary pieniężnej dotyczy niezastosowania się do czasowego zakazu prowadzeniu dyskotek i klubów nocnych lub działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub innych miejscach o zamkniętej przestrzeni, z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych, druga natomiast zakazu prowadzenia przez przedsiębiorców działalności polegającej na przygotowywaniu i podawaniu posiłków i napojów gościom, które spożywane są na miejscu. Zastosowano maksymalny wymiar kary. Wyżej wymienione dokumenty zostały wysłane stronie w dniu 09.03.2021 r. za zawrotnym potwierdzeniem odbioru - mówiła wówczas w odpowiedzi na nasze zapytanie Wioletta Lubańska-Samborska.

Dziś Marcin Koza i Sandra Konieczny-Koza poinformowali, że pierwsza z nałożonych kar, którą musieli wpłacić właściciele klubu zostanie zwrócona. Jak informują, czekają jak rozwinie się sprawa z drugą nałożoną karą.

- Wczoraj dostaliśmy pismo odnośnie pierwszej kary z sanepidu. Uwaga - WYGRALIŚMY! Co najważniejsze, pieniążki będą już dzisiaj zlecone do zwrotu. Teraz czekamy co rozwinie się z drugą karą - poinformowała dziś Sandra Konieczny-Koza.

- 3:0 nie tylko dla Face2Face. Dla nas wszystkich - dodał Marcin Koza. 

Właściciele klubu odnieśli się także do zrzutki, która dotyczyła pomocy "w walce z bezprawiem w Face2Face". Dzięki pomocy innych osób, w zrzutce zebrano 35 662 zł. Właściciele Face2Face po raz kolejny poinformowali, że środki te zostaną przeznaczone na to, co wybiorą sami goście i osoby, które wspierały klub. 

- Jeżeli zostaną zwrócone te dwie kary, które zostały nałożone na nas, to tak jak mówiliśmy te 30 tys., które zostały wpłacone będzie przeznaczone na to, co wybierzecie Wy. Mamy kilka propozycji, ale wszystko w swoim czasie. Te 30 tys. zrobiło dla nas naprawdę wiele, dlatego nie chcemy ich trzymać - dodają.

Jak informują właściciele klubu, rzecznik wojewódzkiej policji jasno przekazała, że legalnie może działać tylko klub Face2Face. Jak dodają, w stwierdzeniu tym nie chodzi jednak o to, by inne kluby się nie otwierały.

31 maja próbowaliśmy kontaktować się z rzecznikiem w celu otrzymania odpowiedzi, czy mimo pozytywnego wyroku sądu dla właścicieli klubu, policja pojawi się pod klubem. Nie otrzymaliśmy jednak takiej odpowiedzi. 

- Uwaga uwaga ‼️ Rzecznik policji wojewódzkiej jasno przekazał że LEGALNIE może grać tylko FACE 2 FACE. O to właśnie walczyliśmy . Kluby od 26 czerwca mogą się otwierać z limitem 150 osób (szaleństwo) Policja: tam nie ma zakazu prowadzenia działalności. Tylko u nas macie pewność imprezy O to walczylismy byście byli bezpiecznie u nas, nie byli spisywani za nic. Przypominamy tym którzy się i obawiają służb że u nas ich nie spotkasz - informuje klub.

- Ten post dodaliśmy po to, aby żadna osoba z naszych gości nie bała się do nas przyjść - dodali dziś właściciele klubu podczas transmisji live.

Będzie postępowanie cywilne?

Takie działania zapowiada Marcin Koza. 

- Okazało się, że ta kara jest nielegalna. Mamy więc powoli drogę by zmierzyć się z tym kogo chcemy najbardziej przedstawić przed postępowaniem cywilnym czyli Głównego Inspektora z Rybnika. To osoba, której na pewno nie odpuścimy - mówił dziś Marcin Koza.

Poinformował przy tym o karach, które zostały nałożone także na inne lokale w regionie. Chodzi między innymi o Gryfną Lamę, Batumi czy Żółty Młynek.

- Mam nadzieję, że wszystkie te kary zostaną umorzone. Wierzę głęboko, że wszyscy razem zadziałamy przeciwko osobie, która chciała wyrządzić tyle zła ludziom, którzy chcieli po prostu pracować - dodał.

Przeczytaj także: Sanepid nałożył karę na Face2Face. 

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.