Policja.pl
Policja.pl

W poniedziałek 7 czerwca, pszczyńscy policjanci podczas pełnienia popołudniowej służby zwrócili szczególną uwagę na mężczyznę, który pomimo panującej wysokiej temperatury miał ubraną kurtkę. Już po chwili okazało się, że rękawy odzieży miał czymś wypchane, a obok niego znajduje się sporo szkła i rozlany alkohol.

- Mundurowi wylegitymowali 37-letniego mieszkańca Wodzisławia Śląskiego, a następnie przeprowadzili kontrolę osobistą. W wyniku czynności ujawnili 4 butelki whisky, każda o pojemności 1 litra. Następnie policjanci przystąpili do szczegółowego rozpytania osoby co do okoliczności nabycia alkoholu. W dalszej części interwencji policjanci ustalili, że w pobliskim sklepie doszło do kradzieży 5 litrów alkoholu typu whisky na łączną kwotę 319, 99 zł - informuje pszczyńska policja.

Zabezpieczono nagranie monitoringu, gdzie jak na dłoni widać, że legitymowany mężczyzna dopuścił się kradzieży. Gdy już wszystko było jasne, mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego przyznał się do grabieży. Policjanci sporządzili przeciwko mężczyźnie wniosek o ukaranie do Sądu, a odzyskane 4 butelki alkoholu zostały zwrócone do sklepu.

Komentarze

Dodaj komentarz