KMP Jastrzębie-Zdrój.
KMP Jastrzębie-Zdrój.

Za kradzież rozbójniczą odpowiedzą dwaj mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju w wieku 30 i 31 lat, którzy w jednym ze sklepów w centrum miasta dopuścili się kradzieży. Starszy z nich wszedł do środka i zabrał alkohol, a młodszy w tym czasie czekał na zewnątrz przed drzwiami automatycznymi, aby otworzyć je w odpowiednim momencie.

Kiedy 31-latek wybiegł z łupem ze sklepu, zauważyli to ochroniarze, którzy próbowali go powstrzymać. Mężczyzna czekający na zewnątrz był bardzo agresywny. Poszarpał jednego z ochroniarzy oraz groził obojgu. Wezwani na miejsce mundurowi przybyli chwilę po zgłoszeniu. Mężczyźni zostali zatrzymani. Policjanci prowadzili już przeciwko 30-latkowi kilka spraw o inne kradzieże.

Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju, na wniosek prokuratury, zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. Jego starszy o rok kolega został objęty policyjnym dozorem.

Niestety 31-latek nie skorzystał ze swojej szansy. W trakcie trwania dozoru dopuścił się jeszcze kilku następnych kradzieży sklepowych. Podejrzany lekceważył także nałożony dozór policyjny. Wniosek o tymczasowy areszt został pozytywnie rozpatrzony przez sędziego - najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami.

Komentarze

Dodaj komentarz