Źródło: UW Katowice.
Źródło: UW Katowice.

- Osoby zapisane na szczepienia do tego punktu nie muszą się martwić, dostaną SMS z informacją o zmianie – zapewniła w poniedziałek rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Z końcem maja działalność zakończył również działający w MCK szpital tymczasowy. Od lipca obiekt ma stopniowo wracać do normalnej działalności. Do końca roku w rezerwie ma pozostać drugi ze śląskich szpitali tymczasowych – w Pyrzowicach.

Liczba dawek szczepionki przeciw COVID-19, podanej dotąd mieszkańcom woj. śląskiego, zbliża się do 3 mln. W pełni zaszczepionych jest ponad milion mieszkańców. Jedną dawką jest zaszczepione 41,53 proc. populacji województwa, a dwiema – 23,76 proc.

Szczepienia w mobilnych punktach, bez konieczności wcześniejszego zapisu, odbywały się w weekend w Szczyrku i w Raciborzu.

- Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W Szczyrku podano 240 z 300 przygotowanych dawek, a w Raciborzu – 385 na 500 przygotowanych. Widać, że jest zapotrzebowanie na taką formułę szczepień, przy okazji różnych imprez i wydarzeń – powiedziała PAP Alina Kucharzewska.

W kolejny weekend mobilne punkty mają zawitać do Ustronia i w okolice Stadionu Śląskiego w Chorzowie, gdzie odbędzie się Memoriał Janusza Kusocińskiego. (PAP)

Komentarze

Dodaj komentarz