Zdjęcie poglądowe / Pixabay.com
Zdjęcie poglądowe / Pixabay.com

Dzięki odpowiedniej reakcji policjanta po służbie i świadka, szybko udało się zauważyć sprawcę kradzieży roweru o wartości około 2500 zł. 33-latek, na okrzyk „Policja, zatrzymaj się”, zaczął uciekać.

- Kierowca jadącego ulicą Wawrzyńca samochodu, widząc biegnącego za rowerem mężczyznę, zatrzymał się i zapytał co się stało. Wtedy też policjant poinformował, że goni złodzieja uciekającego na skradzionym rowerze. Kierujący bez wahania oświadczył, że pojedzie za nim - informuje mł. asp. Patryk Błasik z wodzisławskiej policji.

W tym czasie policjant poszedł do swojego auta i pojechał w kierunku, w którym uciekał sprawca. Świadkowie pościgu, którzy ruszyli za sprawcą, zajechali mu drogę, na skutek czego mężczyzna porzucił rower i zaczął uciekać w przeciwnym kierunku. W tym momencie zauważył go mundurowy, który tym razem nie dał za wygraną i po krótkim pościgu zatrzymał 33-latka. Odzyskany rower trafił już do swojego właściciela.

Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna miał już na swoim koncie kilka tego typu przestępstw, a za to zdarzenie grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Komentarze

Dodaj komentarz