post image
Materiały prasowe

Kilkanaście tancerek wystartowało w dniach 12-14 maja na Krajowych Mistrzostwach IDO Modern&Ballet w Raszynie. Dziewczynki zaprezentowały się w konkurencjach solo w technikach tańca balet oraz modern & contemporary dance. Wywalczyły również nominacje na Mistrzostwa Europy!

Do Żor z mistrzostwem kraju wróciła najmłodsza tancerka Hanna Bednarska, która zdobyła złoty medal w kategorii Ballet do lat 7. Z kolei wicemistrzynią kraju w kat. Ballet Repertuar Junior2 została Maja Dawidenko. Tuż za podium w tej samej kategorii znalazła się Małgorzata Filipowska, która zdobyła 4 miejsce.

Znakomite wyniki odnotowały również: Zoja Polok (5 miejsce, Ballet Repertuar Children), Agata Frelich (6 miejsce, Ballet Repertuar Children), Emma Gilga (5 miejsce, Ballet Repertuar Junior 1), Emilia Morys (Ballet Repertuar Junior1). Ponadto w 1/2 finału w kategorii Ballet Repertuar Children znalazły się: Blanka Bednarska, Zuzanna Pietryja, Emilia Grzenia, a w 1/2 finału w kat. Ballet Open Children: Emilia Grzenia, Zuzanna Pietryja, Agata Frelich.

Tancerki wystartowały także w technice tańca modern, gdzie konkurencja na parkiecie była ogromna, a liczba zawodniczek często przekraczała setkę w danej kategorii wiekowej.

Tancerki zostały przygotowane przez trenerów głównych: Monikę Janas-Nowacką, Monikę Kiermasz i Paulinę Święs. Grupy, których w szkole obecnie jest aż sześć, specjalizują się w technikach: balet, jazz, modern. Ze szkołą współpracuje Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych KreatoR, które wspiera taneczny rozwój dzieci, również pozyskując konieczne środki finansowe.

Komentarze

Dodaj komentarz