KMP Jastrzębie-Zdrój.
KMP Jastrzębie-Zdrój.

„Tydzień Bezpieczeństwa” - pod takim hasłem obchodzono tydzień bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 4 imienia Ludwika Jerzego Kerna w Jastrzębiu-Zdroju. Nauczyciele tej szkoły problemem bezpieczeństwa zajmują się przez cały okres nauczania. Czerwcowy tydzień bezpieczeństwa miał zwrócić jednak szczególną uwagę na wszelkie aspekty bezpieczeństwa uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych. Zajęcia prowadzone przez mundurowych uczyły dzieci jak dbać o swoje bezpieczeństwo w szkole, w drodze do szkoły i podczas spędzania wolnego czasu.

W miłej atmosferze policjanci opowiedzieli o swojej pracy i bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Głównie skupili się na przekazaniu wiedzy o zagrożeniach w codziennym życiu. Starali się uzmysłowić uczniom, w jaki sposób mogą unikać niebezpieczeństw na drodze, w domu i szkole. Przypomnieli jak zachować się w przypadku zaczepek ze strony obcych osób i podczas ataku groźnego psa.

Policjant ruchu drogowego miał okazję przybliżyć nowe przepisy ruchu drogowego, które obowiązują od paru dni dotyczące: pieszych, korzystania z telefonu oraz uprawnień na hulajnogę elektryczną. Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazały dzieci, ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest już bardzo duża. Dzieci miały okazję zobaczyć także podręczny sprzęt policjanta, radiowóz i zapytać o codzienną pracę mundurowych. Jak zwykle nie zabrakło upominków dla dzieci w postaci opasek odblaskowych.

Komentarze

Dodaj komentarz