post image
Źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

W ramach prowadzenia wirtualnej działalności gospodarczej mieli możliwość wcielenia się w rolę współwłaścicieli klubu fitness zajmujących się świadczeniem usług z zakresu treningów oraz różnego rodzaju zajęć sportowych.

Uczniowie zarządzali swoją wirtualną firmą „ForgeOfPower” podejmując realistyczne decyzje biznesowe: zatrudniali pracowników, wyposażali ich stanowiska pracy, zakupywali zasoby potrzebne do realizacji sprzedaży, podejmowali decyzję dotyczące marketingu, określali popyt na usługi i je sprzedawali, rywalizowali o klientów z innymi firmami. Po dwóch miesiącach zmagań dostali się do ścisłego finału, gdzie poprzeczka została zawieszona jeszcze wyżej, a oni mimo wszystko okazali się najlepsi!

- Gra jest rewelacyjna, umożliwia wykorzystanie naszych zdolności i wiedzy w praktyce. Przygotowuje nas do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa w przyszłości. Gra nie należy do łatwych, wymaga myślenia i analizowania. Ważną umiejętnością jest również analiza podjętych decyzji i rynku - mówi Dawid Hamiga, jeden ze zwycięzców.

Udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe, będzie dla naszych finalistów pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej.  

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Komentarze

Dodaj komentarz