Zdjęcie poglądowe: policja.pl
Zdjęcie poglądowe: policja.pl

Do zdarzenia doszło w piątek 18 czerwca,  około godziny 22.00 na ulicy Krzyżanowickiej w miejscowości Owsiszcze. Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że w wypadku uczestniczył 30-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego kierujący motocyklem kawasaki typu cross. Motocyklista na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w betonową podstawę zabytkowego wozu strażackiego.

- W wyniku odniesionych obrażeń 30-letni kierujący motocyklem  poniósł śmierć na miejscu. 30-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Raciborscy śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku - informuje raciborska policja.

Policja apeluje do motocyklistów o ostrożną jazdę w szczególności, gdy aura sprzyja. 

- Przestrzegamy przed przekraczaniem dozwolonych prędkości w terenie zabudowanym jak również poza takim terenem. Zwracamy uwagę o zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i o wykonywanie wszelkich manewrów z wyobraźnią.  Ostrzegamy także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się jezdnią. Przypominamy również rowerzystom i pieszym o obowiązku używaniu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych - dodają mundurowi.

Komentarze

Dodaj komentarz