UM Jastrzębie-Zdrój.
UM Jastrzębie-Zdrój.

W sobotę rozpoczął się nowy sezon rowerów miejskich. O tym jak dużą cieszy się popularnością świadczą pierwsze dane. Okazuje się, że zaledwie w dwa dni jastrzębianie pokonali 1899,08 kilometrów. Zajęło im to 248 h 38 min. W sumie rowery wypożyczane były 569 razy.

Przypomnijmy, że w tym sezonie w Jastrzębiu-Zdroju można wypożyczyć 84 rowery, które zdokowane są w 26 stacjach. Rowery tzw. czwartej generacji, obsługiwane są, tak jak poprzednio, przez konsorcjum Orange Polska S.A. i Roovee S.A. Co ważne, seniorzy jeżdżą zupełnie za darmo (na podstawie bezpłatnie wydawanej karty seniora). Dla pozostałych użytkowników pierwsze 20 minut jazdy rowerem miejskim w systemie JASkółka jest darmowe, za każdą następną minutę naliczana będzie opłata w wysokości 3 groszy

Aby skorzystać z roweru miejskiego, niezbędne jest  zarejestrowanie się w systemie (za pomocą aplikacji bądź strony internetowej) i wpłacenie 10 złotych początkowej opłaty (która w przypadku niewykorzystania jej na przejazdy, zostanie po zamknięciu systemu zwrócona). Najprostszym sposobem skorzystania z miejskiego roweru jest zeskanowanie kodu QR. By pojechać JASkółką, wcale nie trzeba mieć jednak smartfona - rower można wypożyczyć SMS-em lub kontaktując się z całodobowym biurem obsługi klienta.

źródło: UM Jastrzębie-Zdrój.

Komentarze

Dodaj komentarz