Materiały prasowe

W zmaganiach szablistów i szablistek wystartowało troje zawodników IKS Bushido Rybnik. Najwyższe miejsce spośród nich zajęła Katarzyna Matras w kategorii U11, która po przegranej w ćwierćfinale uplasowała się na 7. pozycji. Warto podkreślić, że było to najwyższe miejsce spośród zawodników rybnickich klubów szermierczych, którzy startowali w całych zawodach (łącznie we wszystkich broniach).

W kategorii dziewcząt U13 wysokie 11. miejsce zajęła Liliana Szymiczek, która po świetnych walkach grupowych (wygrane 4 z 5 walk, w tym z faworyzowaną Greczynką) była zwolniona z walk o finałową 16. Niestety w walce o ćwierćfinał uległa wyraźnie Emilie Leduc. W kategorii chłopców U13 miejsce 25. zajął Jan Lignarski.

Teraz przed zawodnikami IKS Bushido przerwa wakacyjna, na plansze wrócą we wrześniu.