Zdjęcie: Agnieszka Kozielska
Zdjęcie: Agnieszka Kozielska

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu „Język na stadionach - język tolerancji”, na którego realizację Wodzisławskie Centrum Kultury uzyskało dotację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Młodzież pracowała nad takimi zagadnieniami, jak przeciwdziałanie hejtowi, wyrażanie sportowych emocji w duchu tolerancji, poszukiwanie kreatywnych form w zakresie kibicowania, a także wypracowanie przekazu, który łączy, a nie dzieli.

Jak wyrażać kibicowskie emocje bez obrażania? Jakie uczucia i myśli generują hasła i napisy w przestrzeni publicznej? Gdzie przebiega granica między stanowczością a agresywnością? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukiwali uczniowie uczęszczający do klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 3.

W ramach realizacji projektu „Język na stadionach - język tolerancji” odbyło się już sześć warsztatów. Aktualnie trwa konkurs na mema, który adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu wodzisławskiego. A już po wakacjach ruszają kolejne, atrakcyjne zajęcia. Tym razem młodzi miłośnicy sportu będą mieli okazję spotkać się z komentatorem sportowym, a także sprawdzą, jakie stadionowe „smaczki” kryją się w języku polskim.

Projekt „Język na stadionach - język tolerancji” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021”.

 

Komentarze

Dodaj komentarz