post image
Pixabay.com

TO I OWO NA BAJKOWO - Biblioteka Główna, ul. Szafranka 7. W każdą środę lipca i sierpnia, w godzinach 17:00 - 18:00, w oddziale dla dzieci i młodzieży, odbywać się będą warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6 -10 lat. Wstęp wolny.

SPOTKANIE Z KSIĄŻECZKĄ - Filia nr 4, ul. Za Torem 3b (Paruszowiec-Piaski). Zajęcia te adresowane są do rodziców z dziećmi od 0 do 3 lat, pragnących wzbogacić swoją wiedzę w zakresie możliwości i potrzeb rozwojowych małego dziecka. Każde spotkanie rozpocznie się głośnym czytaniem odpowiednio dobranej literatury dla najmłodszych. Następnie będą odbywały się rozwijające zajęcia animacyjne, z elementami biblio i arteterapii oraz sensoplastyki. Zajęcia odbędą się 15 lipca i 19 sierpnia o godzinie 10:30.

LETNIA CZYTELNIA - Filia nr 4, ul. Za Torem 3b (Paruszowiec-Piaski). Tu na najmłodszych czekać będą z kolei rozgrywki gier planszowych, które odbędą się 14 lipca i 18 sierpnia. Początek o godzinie 10:30.

BAJKOWY OGRÓD MALUCHA - Filia nr 18, ul. Orzepowicka 14B (Nowiny, plac zabaw). Tegoroczne zajęcia plenerowe odbędą się pod hasłem: „Bajki malowane”. Wśród nich przewidziano zajęcia plastyczno-literackie, które pojawią się w lipcu i sierpniu na placu zabaw przy ul. Orzepowickiej, w poniedziałki i czwartki w godzinach od 10.00 do 12.00 (tylko przy sprzyjającej pogodzie). W ramach zajęć przewidziano 2 teatrzyki plenerowe, wykonane przez grupę teatralną. Pierwszy z nich: „Przygody ciekawskiej królewny” odbędzie się już w poniedziałek 5 lipca o godzinie 10.00.  Z kolei „Opowieść z zielonej doliny” zaplanowano na czwartek 26 sierpnia na godzinę 10.00. Osoby zainteresowane proszone są o zabranie ze sobą mokrych chusteczek i koca.

WIERZBOWA CZYTELNIA NA SMOLNEJ - Filia nr 8, ul. Reymonta 69. W lipcowe i sierpniowe piątki w godz.  15:00 - 16:30, biblioteka w dzielnicy Smolna zaprasza Czytelników do „Wierzbowej czytelni na Smolnej" . Pod wierzbą będzie można czytać książki i prasę. Organizatorzy zapewniają, że tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Komentarze

Dodaj komentarz