Materiały prasowe/TS ROW Rybnik
Materiały prasowe/TS ROW Rybnik

Klub Sportowy ROW 1964 Rybnik od wielu lat prowadzi seniorską drużynę piłkarską, której powstanie zapoczątkowali pracownicy rybnickiej elektrowni. W Klubie działa także sekcja juniorska i młodzieżowa, współpracująca ze szkołami sportowymi. Obecnie w sekcjach trenuje blisko 600 młodych osób.
 

- Nasz klub od wielu lat prowadzi zajęcia da drużyn dzieci i młodzieży. Młodzi zawodnicy rozpoczynają swoją przygodę już w sportowym przedszkolu, które poprzez zabawę, zachęca do dalszego trenowania i uprawiania sportu. Staramy się kompleksowo dbać o ich rozwój, organizując nie tylko treningi, ale także obozy wyjazdowe i szkolenia na różnym szczeblu. Wiele z tych działań byłoby niemożliwych do przeprowadzenia bez pomocy i zaangażowania firm oraz podmiotów zewnętrznych takich jak PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna - mówi Henryk Frystacki, prezes Klubu Sportowego ROW 1964 Rybnik.

Drugim z klubów, które otrzymały wsparcie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna jest Towarzystwo Sportowe ROW Rybnik. Klub działa od 2015 roku i trenuje drużynę piłki nożnej kobiet oraz kobiecego futsalu, które pną się w klasyfikacji, zdobywając kolejne tytuły i mistrzostwa, w tym Mistrzostwo Polski w futsalu w roku 2018. W klubie trenują drużyny seniorskie, juniorskie oraz blisko 100 zawodniczek od przedszkola do trampkarek.

- Ogromnie się cieszymy ze wsparcia naszych najmłodszych zawodniczek. Rybnicka elektrownia jest z nami od początku istnienia klubu. Udzielone nam wsparcie pozwala na organizację szkoleń i zawodów, ale przede wszystkim na prowadzenie bieżącej działalności, w której staramy się zachęcić jak najwięcej osób do uprawiania sportu i aktywności fizycznej. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy staramy się wrócić do gry po okresie pandemii - mówi Tomasz Kieczka, prezes  TS ROW Rybnik.

Spółka od lat aktywnie angażuje się w życie lokalnych społeczności oraz wparcie różnego rodzaju działań, m. in. z obszaru sportu, w szczególności niezawodowych inicjatyw sportowych, organizowanych przede wszystkim dla dzieci i młodzieży.

Rybnicka elektrownia od początku swego istnienia wspiera wiele inicjatyw, w tym sportowych. Angażujemy się w nie przez Fundację Elektrowni Rybnik, ale także bezpośrednio, dofinansowując działalność i projekty poszczególnych klubów. Cieszymy się, że dzięki temu dzieci i młodzież mają szansę na rozwijanie swojej pasji i poznanie smaku sportowej rywalizacji – powiedziała Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Komentarze

Dodaj komentarz