Źródło: UM Jastrzębie-Zdrój.
Źródło: UM Jastrzębie-Zdrój.

Już 4 lipca  II edycja Jastrzębskiego Maratonu Fotograficznego. O tym, z jakimi tematami przyjdzie się zmierzyć w tym roku, uczestnicy dowiedzą się już po rozpoczęciu rywalizacji.

- Ideą Maratonu jest to, aby wykonać ciekawe, wyjątkowe i zaskakujące zdjęcia. Uczestnicy co dwie godziny realizują fotografie w przestrzeni miasta na 3 tematy zadane im chwilę wcześniej. Uczestnikiem wydarzenia może być każda osoba, która chce sprawdzić swoje umiejętności fotograficzne, chce podjąć wyzwanie i w sposób wyjątkowy spędzić dzień. To ćwiczenie dla każdego, bez względu na posiadany sprzęt fotograficzny i doświadczenie - opisuje formułę maratonu Maciej Kanik, prezes Stowarzyszenia Jastrzębski Klub Fotograficzny "Niezależni".

Oceny zdjęć dokona jury pod przewodnictwem Jakuba Kaźmierczyka. Co istotne – oddawane pod ocenę zdjęcia nie mogą być modyfikowane w programach komputerowych. Można dokonać tylko podstawowej obróbki, jak kadrowanie, rozjaśnianie czy przyciemnianie. Dla laureatów Maratonu organizator przewidział wiele atrakcyjnych nagród, m.in. statywy, plecaki, bony na druk książek fotograficznych, bony na kursy czy książki fotograficzne. Partnerami wydarzenia są: Manfrotto, Jakub Kaźmierczyk, Eduweb, SANSA Europe – właściciel marki GlareOne, Epson, Fotonet, Artibo, Księgarnia Autorska oraz Obiektywnie śląskie.

Wydarzenie kolejny raz organizowane jest przez Stowarzyszenie Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni” we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 6 im. Janusza Korczaka

Aby wziąć udział w maratonie, należy zgłosić się mailowo na adres: sjkf@niezalezni.art.pl. Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne.

Źródło: UM Jastrzębie-Zdrój.

 

Komentarze

Dodaj komentarz