post image
KMP Mikołów.

Policjanci mikołowskiej drogówki apelują o trzeźwość za kierownicą. Dotyczy to nie tylko kierujących samochodami czy motocyklami, ale także miłośników rowerowych przejażdżek. Każdy pijany poruszający się po drodze stwarza realne zagrożenie dla siebie oraz innch uczestników ruchu.

- Wczoraj na terenie powiatu mikołowskiego prowadzone były działania pod nazwą "Motocyklista". I choć uwaga mundurowych skierowana była na tą grupę poruszających się po powiecie mikołowskim, uwadze policjantów nie umknął rowerzysta, którego zachowanie i sposób jazdy na rowerze był daleki od poprawnego. Badanie stanu trzeźwości 49-letniego mieszkańca Mikołowa wykazało blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna na policyjny patrol trafił na ulicy Zbożowej. Jazda tak zwanym zygzakiem zakończyła się dla niego mandatem w wysokości 500 złotych - informuje mikołowska policja.

Policjanci przypominają: rower to nie tylko przyjemność czerpana z jazdy. Amatorów jazdy na jednośladzie nie chronią poduszki powietrzne, pasy ani karoseria samochodu. W sposób szczególny należy obserwować otoczenie. 

Komentarze

Dodaj komentarz