post image

Czechy

Reprezentacja Czech już na starcie tego turnieju znalazła się w bardzo wyrównanej grupie, gdzie faworytem byli Anglicy, jednak dalsze losy tej stawki były trudne do wytypowania. Czesi przyjechali na Euro 2020 bez większych nadziei, ale rozkwit czeskiego futbolu klubowego w ostatnich latach, czy też sukcesy Slavii w Lidze Europy pokazywał, że nie można ich lekceważyć. Czesi mają solidną drużynę, w której nie ma wyróżniających się indywidualności, jednak jest kolektyw. Kilku graczy z Premier League, a także P. Schick na ataku i udało się nawiązać do sukcesów z poprzednich lat.

Czesi w spotkaniu 1/8 finału wyeliminowali z tego turnieju faworyzowaną Holandię. Decydująca dla tego starcia była sytuacja z początku drugiej połowy, gdzie Malen znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak nie wykorzystał tej okazji, a Czesi w kontrze mieli doskonałą szansę, którą ręką zatrzymał de Ligt. Zakończyło się to czerwoną kartką dla stopera Juve, która ostatecznie kosztowała Holandię awans do kolejnej rundy.

Czesi wypunktowali rywala, który kończył mecz w osłabieniu i bez żadnych złudzeń awansowali do ćwierćfinału Euro 2020. Nie będą faworytem tego spotkania, jednak trzeba przyznać, że komu jak komu, ale akurat tej drużynie taki scenariusz z pewnością nie przeszkadza.

Czechy statystyki:

 • Reprezentacja Czech wygrała dwa z czterech rozegranych meczów na Euro 2020.
 • Czesi w poprzedniej rundzie wyeliminowali Holandię po wygranej 2:0.
 • Najskuteczniejszym strzelcem tego zespołu jest P. Schick.
 • Wszystkie cztery spotkania z udziałem reprezentacji Czech zakończyły się wynikiem -2,5 gola.
 • Reprezentacja Czech w trzech z czterech rozegranych spotkań strzeliła przynajmniej jednego gola.
 • Czesi na ten moment przegrali tylko jedno spotkanie na Mistrzostwach Europy - z Anglią.
 • Tylko jeden mecz tego zespołu na Mistrzostwach Europy zakończył się wynikiem BTTS.
 • Czesi nie wygrali żadnego z ostatnich sześciu meczów przeciwko reprezentacji Danii.
 • Ostatnie spotkanie między tymi zespołami zakończyło się remisem 1:1.

Dania

Reprezentacja Danii na Euro 2020 wystartowała od mocnego uderzenia, ponieważ dostali spory cios, jakim była sytuacja związana z Christianem Eriksenem. Trzeba przyznać, że traumatyczne wydarzenia stały się jednak spoiwem dla całego zespołu. Duńczycy mimo porażki w dwóch pierwszych rywalizacjach wzięli się w garść i pewnie poradzili sobie z Rosją w decydującym starciu. Duński dynamit nie miał również problemów w 1/8 finału, gdzie poradzili sobie z reprezentacją Walii, nie pozostawiając temu zespołowi żadnych złudzeń.

Duńczycy przed rozpoczęciem tego turnieju znani byli przede wszystkim z solidnej defensywy, a na Euro 2020 mają na koncie już 4 stracone bramki w 4 rozegranych rywalizacjach. Jedyny raz na zero z tyłu zagrali właśnie z Walią w 1/8 finału. Taka postawa defensywy może rodzić wątpliwości pod kątem awansu do kolejnej rundy, jednak trzeba przyznać, że akurat w Polsce Dania ma wielu kibiców na tym turnieju. Duński dynamit jest faworytem spotkania z Czechami, ale trzeba zaznaczyć, że kursy w tym przypadku są wyrównane. Na Euro 2020 nie ma już słabych drużyn, dlatego też nic dziwnego, że bukmacherzy spodziewają się wszystkiego w takim starciu.

Dania statystyki:

 • Reprezentacja Danii strzeliła łącznie 8 goli w dwóch ostatnich meczach na Mistrzostwach Europy.
 • Trzy ostatnie spotkania z udziałem tego zespołu to wyniki +2,5 gola.
 • W poprzedniej rundzie Dania wyeliminowała Walię po wygranej 4:0.
 • Duńczycy w tym turnieju zaliczyli tylko jedno czyste konto.
 • Dania wygrała dwa ostatnie mecze na Euro 2020.
 • Reprezentacja Danii na tym turnieju nie zaliczyła jeszcze żadnego remisu.
 • Pięć z ostatnich sześciu rywalizacji między tymi drużynami, to remisy.
 • Duńczycy ostatni raz pokonali tego przeciwnika w 2013 roku.
 • Daria jest niepokonana w meczach z Czechami od 2004 roku.
 • Dania w trzech z czterech meczów na Mistrzostwach Europy straciła przynajmniej jednego gola

Zakłady bukmacherskie i Euro 2020

Przed nami spotkanie dwóch drużyn, których obecność na tym etapie turnieju może być sporym zaskoczeniem. Niewiele osób spodziewało się, że Czesi, a także Duńczycy znajdą się w najlepszej 8 Europy, a co więcej – jedna z tych drużyn awansuje do strefy medalowej.

Reprezentacja Czech nawiązuje sukcesem do 2004 roku, kiedy to słynna ekipa z Barosem, Kollerem, Cechem, Rosickym czy Nedvedem wyeliminowała w ćwierćfinale reprezentację Danii i awansowała do najlepszej czwórki Europy.

Duńczycy są faworytem tego meczu w opinii bukmacherów, jednak przeliczniki w tej parze Euro 2020 są mocno wyrównane. Jaki będzie to pojedynek? Można powiedzieć, że są spore szanse na under, ponieważ Czesi w każdym meczu Euro 2020 zaliczyli wynik -2,5 gola, a Dania jest znana z tego, że doskonale prezentuje się w defensywie. Sęk w tym, że akurat na tym turnieju Duński dynamit wyraźnie zmienił strategię, o czym świadczy aż osiem zdobytych goli w dwóch ostatnich spotkaniach. Pytanie brzmi, czy będą w stanie nadal tak dobrze prezentować się w ofensywie? A może właśnie wyczerpali swój limit szczęścia pod bramką przeciwnika? Moim zdaniem z uwagi na rangę tego spotkania bliżej mi jest do underu w tym pojedynku niż do liczenia na strzelaninę, którą zaprezentowali Duńczycy w starciach z Walią, a także Rosją.

Warto również rozważyć tutaj rzuty rożne reprezentacji Danii, która korzysta z gry na wahadła, co generuje przewagi w bocznych sektorach i sporo wrzutek.

Najnowsze doniesienia sportowe z regionu znajdziesz tutaj!
 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Komentarze

 • Szymon CZechy 02 lipca 2021 14:29Stawiam na Czechy!

Dodaj komentarz