post image
KMP Pszczyna.

W piątek około godziny 6:30, oficer dyżurny pszczyńskiej policji przyjął wezwanie do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Kobiórze na drodze krajowej numer 1. W związku z informacją o wywróceniu pojazdu ciężarowego na miejsce zostały skierowane patrole Ruchu Drogowego z Pszczyny, a także z Tychów.

Obecni na miejscu mundurowi ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym nie dostosował prędkości do warunków drogowych, czym doprowadził do zderzenia z ciągnikiem rolniczym. W wyniku zdarzenia ciężarówka wywróciła się na bok i blokowała pas jezdni. Natomiast na drugim pasie znajdował się uszkodzony ciągnik.

W związku z tym kierujący, którzy jechali z Pszczyny w kierunku Tychów, byli kierowani na objazd przez Piasek. Podczas tego zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał. Policja przypomina jednak, że nadmierna prędkość wciąż jest jedną z najczęstszych przyczyn kolizji i wypadków drogowych. W tym przypadku warto stosować się do maksymy „spiesz się powoli”.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

  • Michał Ekspresówka? 04 lipca 2021 22:27DK nr 1. Dwa pasy dozwolona prędkość 100km/h a tu przez las pyka sobie ciagniczek i ktoś śmie pisać że winna była nadmierna prędkość? Chyba właśnie ta zbyt niska ciągnika rolniczego była przyczyną. Rano ostre słońce a tu jedzie taki poboczem i wystaje na pas ruchu. Czy nie powinno być zakazu wjazdu takimi pojazdami na dwupasmówki? Tak trudno zorganizować lawetę i w cywilizowany sposób przewieźć ciągnik czy koparkę wolnobieżną?

Dodaj komentarz