Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski.

W ramach projektu zostanie przebudowany odcinek DW925 przebiegający od granicy miasta Ruda Śląska (km 14+377) do granicy miasta Rybnik (km 38+362). Inwestycja zlokalizowana jest na terenie gmin: Mikołów, Ornontowice, Orzesze oraz Czerwionka-Leszczyny w powiecie mikołowskim i rybnickim. 

- Droga DW 925 bliżej realizacji! Po pozytywnej opinii Komisji Budżetu Skarbu i Finansów, Sejmik Śląski przyjął uchwałę o zmianie Wieloletniej Prognozy Finansowej, wprowadzając 150 mln zlotych na kompleksowy remont - wskazywał 28 czerwca Grzegorz Wolnik, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego.

Mieszkańcy pytają co jednak z odcinkiem na terenie Rybnika, który jest w co najmniej nie najlepszej kondycji. Obowiązują tu ograniczenia prędkości nawet do 30 km/h. Tu na razie możemy spodziewać się jednak doraźnych napraw.

- Odcinki dróg wojewódzkich leżące w granicach miast na prawach powiatu, jak Rybnik i Ruda Śląska są zarządzane przez prezydentów miast - wskazuje Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Jak podaje Starostwo Powiatowe w Mikołowie, realizacja tej inwestycji będzie podzielona na 4 etapy:

  • Ruda Śl.-Halemba- Mikołów-Paniowy
  • Mikołów-Paniowy- Orzesze
  • Orzesze- Stanowice
  • Stanowice- Rybnik.

W tym roku mają być zakończone wszystkie formalności, związane z postępowaniem przetargowym, a właściwa realizacja zadania ma nastąpić w latach 2022-2023.

Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość i liczyć się ze sporymi utrudnieniami drogowymi. Na razie nie wiadomo jednak jak będzie przebiegała tymczasowa organizacja ruchu.

- Projekt organizacji ruchu nie jest jeszcze zatwierdzony przez organ zarządzający ruchem, czyli przez Marszałka Województwa Śląskiego. Ogólnie rzecz biorąc proponować będziemy zakaz ruchu tranzytowego z zachowaniem dojazdu do posesji pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t i dopuszczeniem do ruchu komunikacji zbiorowej - dodaje rzecznik prasowy ZDP w Katowicach.

Komentarze

Dodaj komentarz