KMP Jastrzębie-Zdrój.
KMP Jastrzębie-Zdrój.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek na jednym z jastrzębskich osiedli. 15-letni mieszkaniec miasta został napadnięty przez dwóch mężczyzn i kobietę. Napastnicy uderzali pięściami po całym ciele, dusili, szarpali, po czym zabrali saszetkę z dokumentami i pieniędzmi, słuchawki, klucze oraz czapkę z daszkiem. Zaraz po zgłoszeniu do działania przystąpili policjanci Wydziału Kryminalnego.

W ciągu trzech dni, w wyniku pracy operacyjnej kryminalni ustalili dane wszystkich napastników, a następnie zatrzymali 25-letnią mieszkankę naszego miasta oraz jego 19-letniego kolegę, również jastrzębianina, podejrzewanych o popełnienie przestępstwa.

Podejrzani na terenie Jastrzebia-Zdroju dopuścili się także kradzieży w jednym z mieszkań oraz kradzieży pojazdu, którym następnie uciekli na teren województwa wielkopolskiego. Tam właśnie zostali zatrzymani, a skradziony pojazd został odzyskany. Jastrzębianie usłyszeli już zarzuty popełnienia rozboju oraz kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu kobieta została aresztowana na trzy miesiące, a 19-latek został objęty policyjnym dozorem. 

Komentarze

Dodaj komentarz