Dominik Gajda Piotr Szereda
Dominik Gajda Piotr Szereda

Powrócił i przemówił do narodu Polskiego z słowami miłości. Ale ogarniała go furia, gdy kierował słowa do przeciwnika politycznego w bardzo emocjonalny, złośliwy oraz pełnym pogardy tonie. 

Podjął się krytyki realizowanego programu przez obecny Rząd RP. Ale sam nie przedstawił żadnych konkretnych propozycji  programowych. 
Mówił krytycznie o programie 500 plus na który sam „nie miał pieniędzy” i szukał ich w Zakopanem. Ale stwierdził, że pieniędzy, które znalazł PIS nie można rodzinom polskim odebrać.

Podwyższył wiek emerytalny dla kobiet o 7 lata dla mężczyzn o 2 lata. Ale stwierdził, że to jego doradcy się mylili, a ona sam wierzy ludziom, którzy świadomie podejmują decyzję kiedy chcą odejść na emeryturę.  

Ganił Rząd RP za podwyższanie podatków. Ale nie zauważył, że właśnie ten Rząd obniżył podatek chodowych o jeden punkt procentowy i wprowadził zerowy podatek dla młodych ludzi wchodzących na rynek pracy. 

Przybysz z Europy stwierdził w swoim przemówieniu, że rząd nie wspiera przedsiębiorców. Ale zapomniał, że to właśnie ten Rząd obniżył podatek CIT dwukrotnie dla małych i średnich przedsiębiorstw na 15 proc., a potem do 9 proc. Jednocześnie wprowadzając tak zwany mały ZUS dla tych firm.  

Mówił o braku rozwoju naszego kraju. Ale zapomniał, że to on nie chciał podjął się budowy kanału do Świnoujścia i krytykował wraz z kolegami przekop Mierzei Wiślanej. 

Stwierdził, że ten rząd wspiera politykę Rosjan. Ale sam osobiście wspierał budowę gazociągu rosyjskiego i chciał sprzedać Polską rafinerię Rosjanom. 

Powrócił polityk do naszego kraju - Polski i stwierdza, że „to zło, które czyni PIS, jest ewidentne…”,  ale sam w swoim przemówieniu zauważa dobre zmiany wdrożone przez PIS. 

Powrócił nieprzedstawiająca żadnego programu gospodarczego, społecznego politycznego oprócz propozycji  powrotu do totalnej wojny z Rządem RP. Ale nie chce zauważyć, że po drugiej stronie jest propozycja programowa zwana Polskim Ładem. 

Prawo i Sprawiedliwość na złośliwości, na słowa pogardy kierowane przez polityków Platformy Obywatelskiej chce swoje poparcie u wyborców wzmocnić propozycją  programową Polskiego Ładu. 

Oba ugrupowania przyjęły odmienne strategie. Prawo i Sprawiedliwość chce odbudować poparcie, wyznaczając jako główny cel osiągnięcie przez Polaków zachodniego poziomu zamożności. Ale PO chce totalnej wojny. 

Polityk powrócił. Ale czy jest w stanie zrozumieć, że Polska jest w innym miejscu? 

Piotr Szereda – przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój

Komentarze

  • Anatol Zaraza lub szambo ,-pieprzyc taki wybór 13 lipca 2021 17:13"W piwnicy znowu przyszło żyć tym,co tworzyli jutro jak mit!-co tworzyli jutro jak mit! "----Stopy proc. poniżej inflacji ograbiają Polaków. Robią to żeby ten dług zaciągnięty na rozdawnictwo było łatwiej spłacić, a zwykłe oszczędzające szaraczki na tym tracą przez inflację i nieoprocentowane lokaty choć chcieli godniej przez oszczędzanie na emeryturach żyć.. RPP i prezes NBP robi wszystko by euro, frank i dolar były drogie a złotówka słaba. Obniżka stóp % i gadanie przez rządzących o tym, że na rynek mogą wrzucić każdą ilość gotówki. Lepiej nie można było zrujnować złotego. Rozdawanie pieniędzy, zadłużanie państwa, podnoszenie podatków, .
  • Alnatol 11 lipca 2021 11:49Co Pan napisze o posle Gadowskim z sasiedniej szpalty. Facet oskarza ze brakuje pieniedzy na fotowoltanike dla jemu podobnych a rownoczesni zapomina ile forsy przerabali na widmo elektrowni atomowej.I tacy ludzie sa Poslami Ziemi Śląskiej
  • Marcin 11 lipca 2021 11:40a nie mamy .Wiec okradaja ludzi z oszczednosci,podnosza ceny i wcale tu i nadmiar cukru w zywnosci nie chodzi a o wladze.Ktos ma byc blizej koryta od innych aby mozna bylo komuszkow wywalic z sadow a reszta jak dzieci Sloni Morskich moze zostac zagniecona w tej walce.Wiec przyszle wybory to nie dla mnie. Zaraza lub szambo ,-pieprzyc taki wybor.
  • Inflacja taka jest prawda 11 lipca 2021 11:32Pieniedzy nie ma i nie bedzie...oszukali nas."Czy polityk odebrałby ludziom 500 plus? - Gdyby była taka potrzeba, to tak. Choć i tak wskutek inflacji te 500+ jest warte znacznie mniej niż kilka lat temu posel PIS ocenił i dodał, że "jeżeli nie mamy na ten program środków, to trzeba to uczciwie powiedzieć".
  • Stary List do dzieci 10 lipca 2021 22:56Pamietajcie mou kochani, nigdy nie płać cie rzetelnie ZUSu.Oni-- rzadzacy zawsze znajda sposob aby Was okrasc.Albo pidniosa Wam wiek emerytalny i to po tym jak przepracujecie 30lub40lat pracy ,albo wywolaja inflacje topiąc wasze skladki albo za te pieniadze nakupuja czolgi wywolujac wojne.Tak to juz jest ze od czasow Rzymskich Oni zawsze napychali ale sobie kieszenie ,nie plebsu.Plebs ma płaćic i finansowac pomysly rzadzacych.Nie ma wiec czegos takiego jak uczciwe placenie ZUSu. To jest zwykla utopia.
  • Kuba 10 lipca 2021 10:35Do poprzedniego: Dodam ,ten wygra kolejne wybory w RP i naprawi to całe w Polsce zło Kto wprowadzi MultyKrugery zamiast Złotych Polskich , czyli monety oparte na złocie, srebrze i platynie ponieważ dodrukowywanemu "papierowi toaletowemu" czyli Biletom Narodowego Banku Polskiego w RP trudno kiedykolwiek już będzie zaufać. Sam osobiście zmieniam tę bilety natychmiast jak to jest możliwe na inny rodzaj wartości bez wartości dodanej przez podatki .
  • Kuba Inspektor Pracy 10 lipca 2021 10:28I wszystko by było mój kolego fajnie gdyby nie znacznie wyzsza niz gdzie indziej Inflacja którą dobija się ludzi oszczędzających na emerytury ,niszczy programy PPE i PPK --na przymus wprowadzane- oraz powoduj,e że praca nie opłaca sie gdyz traci sens a sensem jest wobec obu stron PiS POlitycznych ostanie Narodowym menelem. Nadal w ramach "sprawiedliwości" społecznej Pracownicy z 45 letnim sobotami si świętami bez dni zamiennie wolnymi ,jak to kiedyś bywało, i więcej nie potrafią doczekać się na zasłużony wiek emerytalny lecz dzieci prominentnych nowobogackich działaczy maja po 500 + na nowe fury. Również sam Donald został nagrodzony niezwykłą kasą z Unii gdy za to iż ogłosił"Policji i Wojsku wieku emerytalnego zmieniać się nie godzi tylko dla nowo wstępujących do służb " --spracowanym robotnikom zmienić umiał, bez względu na Ich staż i rodzaj dokonanej pracy,-- nie siedzi tam gdzie Jego miejsce czyli w Obozie Dożywotniej Pracy a wręcz przeciwnie pysk swój pokazuje w Chwale jak obraz Matejki z muzeum w TV. W tej sytuacji pomimo tych jakże pozytywnych i negatywnych zdarzeń wróżę że Polskę Czekaja kolejne rozbiory za długi ,czyli roztrwonienie pieniędzy z Nowego ładu ,bieda z nędzą gdyż młodzi widząc że praca jest dla frajerów a emerytury to obietnica czegoś nierealnego i żadnej stronie ufać nie można ,zostaną pseudoksiężmi lub wyjadą do "obcych" żyć a raczej dalej się poniewierać.

Dodaj komentarz