MZK Jastrzebie Nowy rozkład jazdy pojawił się wczoraj 7 lipca na stronie internetowej MZK Jastrzębie
MZK Jastrzebie Nowy rozkład jazdy pojawił się wczoraj 7 lipca na stronie internetowej MZK Jastrzębie

Po rewolucji w rozkładzie jazdy przeprowadzonej w Jastrzębiu-Zdroju w 2019 roku i pozytywnych efektach tych zmian, przyszedł czas na modyfikację rozkładu jazdy na terenie powiatu wodzisławskiego. Dotyczy ona Marklowic, Mszany, Pszowa, Radlina, Rydułtów. 

Korekta objęła tym samym również linie poprowadzone przez Wodzisław Śląski. Gruntownych zmian usprawniających komunikację nie było na tym obszarze od 2013 roku. Stąd m.in. wnioski pasażerów domagających się usprawnień i ostatecznie decyzja Międzygminnego Związku Komunikacyjnego oraz samorządów o przeprowadzeniu konkretnych działań.    

Zmiany będą poważne. Zniknie obecna numeracja linii (od 218 do 228), a pojawią się autobusy oznaczone numerami od 201 do 208. Na trasie Jastrzębie - Mszana – Wodzisław pojawi się linia 09. Nawiąże do linii W10 i W11, które obsługują pasażerów udających się z Jastrzębia-Zdroju do Wodzisławia Śląskiego czy Rybnika.  

- Nowy rozkład jazdy był szeroko konsultowany z władzami gmin, których cała operacja dotyczy. Odbyło się kilka spotkań, podczas których omawiano planowane rozwiązania. Na uwagę zasługuje bardzo duża otwartość samorządów i ich zaangażowanie – mówi Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK Jastrzębie.

- Wzięto pod uwagę zarówno wcześniejsze wnioski pasażerów jak i obecne realia, a także wyzwania, przed którymi stoi komunikacja autobusowa. Główny cel to oczywiście optymalizacja połączeń i ich dostosowanie do oczekiwań pasażerów – dodaje Jabłoński. 

Nowy rozkład jazdy pojawił się wczoraj 7 lipca na stronie internetowej MZK Jastrzębie. Aby się z nim zapoznać należy wejść kolejno w rozkład jazdy, a następnie w link widoczny w prawym górnym rogu ekranu. Wnioski dotyczące nowych rozwiązań i propozycje zmian można wysyłać do 31 lipca na adres: mzk.pok@mzkjastrzebie.com, a także pocztą tradycyjną (ul. Przemysłowa 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój).

Źródło: MZK Jastrzębie

Komentarze

Dodaj komentarz