Archiwum MAREK KRZĄKAŁA POSEŁ Z RYBNIKA PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Archiwum MAREK KRZĄKAŁA POSEŁ Z RYBNIKA PLATFORMA OBYWATELSKA RP

Rządząca partia PiS i jej prezes Jarosław Kaczyński twierdzi, że chce w ten sposób „budować zaporę przeciwko radykalnie liberalnemu i upolitycznionemu obecnie rozwojowi UE z jej podwójnymi standardami i łamaniem traktatów”. Chce realizować znaną od wieków ideę „Europy Ojczyzn”, czyli ograniczenia współpracy do najbardziej podstawowych kwestii gospodarczych. Postulat ten jest w sprzeczności z obowiązującą obecnie w UE zasadą stałego zacieśniania więzów między krajami, dlatego antyeuropejscy populiści nie mają w Brukseli za wiele do powiedzenia, a za łamanie praworządności pozostają na marginesie decyzyjnym.

Do deklaracji przystąpili Włosi na czele z Giorgią Meloni, włoska Liga Salviniego, we Francji Zjednoczenie Narodowe Marie Le Pen, a na Węgrzech Fidesz Wiktora Orbana, któremu Komisja Europejska wstrzymała wypłatę 7,2 mld euro z unijnego funduszu na walkę ze skutkami pandemii, w związku z korupcją. To dość egzotyczna koalicja ugrupowań o profilu nacjonalistycznym i antyeuropejskim. 

Po co PiSowi taki sojusz? O ile Polacy widzą w Rosji największe możliwe zagrożenie, to już Le Pen i Salvini należą przecież do wielbicieli Putina. Ten ostatni nawet paradował w europarlamencie i na Placu Czerwonym z koszulką z jego podobizną i  jest przeciwny europejskim sankcjom na Rosję za atak na Ukrainę. Partia Le Pen ma udowodnione finansowe powiązania z Kremlem i chce wyjścia ze struktur wojskowych NATO. Meloni przez chwilę przewodziła ugrupowaniu o nazwie Synowie Włoch, które otwarcie gloryfikowało Mussoliniego. 

Wiktor Orban za to od dawna flirtuje z Putinem, wspiera jego działania, zagrażające stabilności naszego regionu na przykład w kwestii gazu. Punktów spornych między PiS, a nowymi partnerami jest więcej: sprzeciw wobec dużych transferów z budżetu UE dla państw pokroju Polski, czy „nie” dla imigracji z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, którzy zabierają pracę rodowitym Francuzom czy Włochom.

Dlatego wielu obserwatorów polityki zagranicznej zastanawia się, dlaczego PiS wchodzi w taki sojusz, dlaczego polski rząd realizuje scenariusz pisany na Kremlu? Jest to albo skrajna głupota partii rządzącej, albo na nasze nieszczęście, przemyślane działanie. Nie można być jednocześnie sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, których prezydent nazwał Putina zabójcą, a zarazem wchodzić w sojusze z Salvinim czy Orbanem, dla których Putin jest najbliższym współpracownikiem. A może USA już nie są nam potrzebne, dlatego nowa ustawa medialna ma wyeliminować z rynku stację TVN, która jest największą amerykańską inwestycją w naszym kraju.

Jedno jest pewne, odwrócenie się plecami od USA i Unii Europejskiej to wejście w objęcia Putina. 

Komentarze

  • Ewa 20 lipca 2021 11:27panie Krząkała .Wam naprawdę w tym PO odbiło. Nie popieram PiSu ale tez wiem ,Wy wszystkim swoim POpierajacym Was powinniście krzyknąć słowami Lempart "wypierd...aleć " z powrotem do pracy i pracować co najmniej do 67r . Ciekawe ilu by z Nich nadal przy was pozostało. Najwięcej z tymi którzy was popierają to własnie Ci co już w wieku 55 lat zycia a nawet 40 dostali się na emerytury. Oni mysla tylko własnymi dup-ami , aby Im nie zabrakło.Ale jesli macie choc troszke honory powiedzie Im -wypierd...lac. do pracy.
  • Andrzej 19 lipca 2021 13:25Wlasnie ,kiedy zajmiecie sie ujednoliceniem prawa drogowego i systemem mandatowym aby zaden kraj czlonkowski nie zerowal na; obcokrajowcach jak to by czyni obecnie Slowacja. Wy tylko patrzycie jak dokopac Rzadowi Rp.
  • Mark Nie ma w Polsce grupy politycznej która obecnie zasługiwała by na uwagę 17 lipca 2021 10:42Nie ma w Polsce grupy politycznej która obecnie zasługiwała by na uwagę. --PO to partia cwaniaków ,kombinatorów ,zaćpanych często nierobów i oszustów jak Tusk który nawet po fakcie długoletniej pracy robotników z licznymi nadgodzinami kradł Im aż dwukrotnie wiek emerytalny (2008r Ustawa POmostowa co dla wielu " zatyranych-wyeksploatowanych szkodliwą także w stanie wojennym " oznaczało dłuższą prace do 65r -- i później kolejne Im wydłużenie z 65 do 67r zycia.. : PiS to jak się okazało partia promująca często menelstwo, kradnąca cięzko odłożone długoletnią pracą oszczędności na emerytury (w tym niszcząca własny PPE i PPK) przez inflacje ,rozdająca nierobom to co inni ludzie wypracowali ciężka pracą --nie mają też szacunku do stażu pracy. .......PSL --najkrócej -no większych POdlych cwaniaków KRUSOWSKICH juz nie ma .: -- SLD -jak się pokazuje -to partia dewiantów, pedalstwo ,lesbijstwo ,skrobanek jako metod antykoncepcji mówiąca, że matka ma prawa a dziecko w jej łonie już nie ...partia która sama już utraciła jakąkolwiek ideowość .Brak wiec obecnie w Polsce partii promującej długoletnie zatrudnienie i umiejętności fachowców, szacunków do starszych osób promująca model rodziny który rodzice są w stanie wychować, , Brak tez Tych co mówią o wartości pieniądza zabezpieczonego w twardym realu bez inflacji tak aby warto go było zbierać i odkładać a pzrez to dorabiać się bez 500+ , Brak partii promującej ludzi pracowitych i mądrych oraz nierozrzutnych-- to jest obecnie nie nudne..
  • Nadal Kuba 14 lipca 2021 14:30I dodam jeszcze ze tam w UE za sznurki pociagaja oficjele lub ukryci reprezentaci Karolusow z tytulami ksiazecymi ktorzy obiecali TuskoPOdobnym sprzedawczykom za sluzbe na tytułu Ich rzecz ,nadwornych koniuszy i dostanie dozywotnie zycie u boku koni Wielmoznych Rodow gdzies w Szwajcarii lub Lotaryngi .Jedyni ktorzy Ich nie chcieli Tuskopseudobiznesmenow to lordowie Wielkiej Brytani ktorzy widza ze gnoj gnojem smierdzi szczegilnie gdy to byl czesto zwykly nierob i lajza. Dlatego Wam POlityczni samowladcy kury pasc a nie Nas reprezentowac w UE.
  • Dalej Kuba 14 lipca 2021 14:04Aby UE mogla rzadzic w zakresie nawet przekazanym jej kompetencji to powinny zaistniec dwa warunki.Pierwszy to Lenin powinien te tam zakamuflowane ksiazeta lozy masonskiej na Sybir wyslac ,drugie to caly narod powinien wybierac rzad UE.Tymxzasen mimo tylu lat Wy niepotrafiliscie uchwalic w UE jednolitego prawa drogowego ,stosowanych kar za wykroczenia i i oznakowan ale do polityki danych rzadow to pierwsi swoje dwa grosze pchacie mimo iz wiecie ze nikt w tej czesci na was nie liczy.Pedalstwo,lesbijstwo i POdobne kurestwa to flaga wladz UE
  • Kuba hmmm 14 lipca 2021 13:57Czy to nie jest tak ze Panstwo ,narod ktory nie wystawil swojego reprezentanta na szefa UE zostal wydydksny przez Niemcow ktorym wygodny byl Tusk,czy to nie jest tak ze demokratycznie wybrana w RP wladza miala by sie podpirzadkowac jakies partii ludowej w Parlamencie UE bo tam ta akurat ma wiekszosc ,zatrudnia nie wiadomo za czyje pieniadze Tuska i jako ogon chce merdac głową czyli narzucac demokrstycznie wybranemu rzadiwi swoje urojenia
  • Kuba a co ,UE to nie jest liberalnie upolityczniona banda ktora Lenin nie przeoral 14 lipca 2021 13:51budować zaporę przeciwko radykalnie liberalnemu i upolitycznionemu obecnie rozwojowi UE z jej podwójnymi standardami

Dodaj komentarz