Archiwum KAROL SZYMURA RADNY RADY MIASTA RYBNIKA
Archiwum KAROL SZYMURA RADNY RADY MIASTA RYBNIKA

Z jednej strony ciągłe leżenie na plaży nie sprzyja poznaniu nowego, z drugiej jednak ciągły ruch może męczyć i nie pozwolić odpocząć. Dlatego zachęcam zastosowanie zasady arystoteleskiego złotego środka, zarówno w przypadku wakacji, jak i życia. Brzmi banalnie? Często jednak sprawdza się to w życiu codziennym. Słyszymy przecież co rusz o zrównoważonym rozwoju, czy też o klasie średniej, o godzeniu życia prywatnego z pracą i innych. Złoty środek, czyli balans w życiu między różnymi skrajnościami pozwala nam zarówno zachować dystans jak i spojrzeć racjonalnie na daną sprawę.

Dlatego też podczas tego wakacyjnego wypoczynku zachęcam Cię do racjonalnego wypoczynku. Co to znaczy? Kontynuuj cele, które ustanowiłeś sobie czytając ostatnie felietony i systematycznie realizuj zadania. Pamiętaj nie musisz poświęcać im całości wakacji, wystarczy minimum 15 minut dziennie. Jest to ważne, ponieważ zbyt duża przerwa może spowodować zniechęcenie do kontynuowania naszych postanowień. Dodatkowo, jeśli już leżysz na plaży to spędź ten czas pożytecznie. Zacznij planować! Weź swój kalendarz, notes, zeszyt lub telefon i zapisuj. Zacznij od tego co masz. Podsumuj swoje życie na kilku kartkach.

Pogrupuj swoje życie na dane obszary i zapisz to kim jesteś i co posiadasz, na przykład jak się czujesz? Ile zarabiasz i wydajesz? Jakie są twoje relacje i emocje? Jakie masz plany i cele? Zapisz! - Na razie to zwykła rzecz, zobaczysz jednak za pół roku (jeśli nadal będziesz mnie czytać) jaka to magia. Pamiętaj, jeśli nie chcesz - nie stosuj. To wiedza tylko dla tych, którzy chcą się rozwijać.
 

Komentarze

  • Kuba 14 lipca 2021 15:05Nomize Pan sie nie byczyl ,pan wypoczywalale ily bylo takich ktorym nie dano wakacji a tearaz cicho sza ,zadnych emeytur stazowych
  • Kuba Opowiem Panu jak ja wypoczywalem 14 lipca 2021 14:52Mam prosbe ,jak spotkasz Kaczynskiego to powiedz Jemu ze znasz faceta ktory aby nie dostaeac 500+w 14roku zycia na pierwszej w Jastrzebiu poczcie doreczal paczki po nawet 20kilo w dwóch rękach sztuka na terenie miasta jako doreczyciel na czrno za napiwki . Potem pracujac jako uczen u prywaciaza od 15 r zycia bez wakacji i feri na Kodeks Pracy ,byl mechanikiem i elektrykiem ktorego na egzaminie porazil prad ale Nikt sie poza szefem nie zorientowal i nastepnie pracujac takze z sobotami i swietami w Elektrociep zrobil 1000dni nadgodzin bez dni zamiennie wolnych nie liczac dodatkowych prac na umowe zlecenie.W trakcie sluzba wojsk z limitem skokow spadochron w warunkach bojowych .Teraz ma 45lat pracy i nadal musi zapylac do pracy albo padnie.Wiec niech sie Kaczynski zastanowi jak rzadzi gdyz kolejne wybory wcale moze nie wygrac poniewaz tacy jak ja nie beda na Niego juz glosowac aby tacy jak Pan mogl sie byczyc z 500+

Dodaj komentarz