KPP Racibórz.
KPP Racibórz.

W piątek 9 lipca, kuźniańscy policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące gróźb karalnych kierowanych przez 35-latka w stosunku do 68-letniej matki oraz znęcania się psychicznego i fizycznego nad kobietą.

- Policjanci natychmiast zareagowali i zatrzymali rodzinnego oprawcę. Jak ustalili stróże prawa, mężczyzna wszczynał awantury, w których trakcie groził pozbawieniem życia, wyzywał oraz bił pokrzywdzoną. Do przemocy dochodziło od początku czerwca do lipca br. w jednym z mieszkań na terenie Kuźni Raciborskiej. Teraz pokrzywdzona zdecydowała się złożyć przeciwko niemu zawiadomienie o przestępstwie. Mundurowi zatrzymali agresywnego mężczyznę, a zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mu zarzutu stosowania przemocy i gróźb wobec matki - informują policjanci.

Ponadto podejrzany podczas zatrzymania naruszył nietykalność cielesną oraz znieważył prowadzących interwencję kuźniańskich stróżów prawa. Materiały postępowania trafiły do raciborskiej prokuratury, która złożyła wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd w środę 14 lipca przychylił się do złożonego wniosku, a podejrzany spędzi w areszcie 3 miesiące. 

Komentarze

Dodaj komentarz