Materiały prasowe To będzie połączenie klimatu średniowiecznego zamku z gorącymi rytmami Kuby, Kolumbii, Dominikany czy też Puerto Rico
Materiały prasowe To będzie połączenie klimatu średniowiecznego zamku z gorącymi rytmami Kuby, Kolumbii, Dominikany czy też Puerto Rico

- To już trzeci raz łączymy magiczny klimat średniowiecznego zamku z gorącymi rytmami Kuby, Kolumbii, Dominikany czy też Puerto Rico. Zapraszamy miłośników muzyki i tańca do wspólnej podróży do świata największych hitów latino, w tym salsy, bachaty, mambo, cha cha cha i wielu innych – zapowiada Grzegorz Nowak z zamkowego punktu informacji turystycznej.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Poznajcie program!

W programie:

- krótkie lekcje tańca

- animacje taneczne

- pokazy tańca

- Bawimy się na profesjonalnej zadaszonej scenie w pełnym uroku dziedzińcu zamku. Zaczynamy o 21:00 a kończymy około 2:00 – informuje Nowak.

Nad wydarzeniem czuwa Aleksander Piecha, twórca salsowej sceny w regionie. Salsy uczył się w najbardziej renomowanych szkołach tańca w Kolumbijskim mieście Cali, czyli w Światowej Stolicy Salsy. Od blisko 20 lat dzieli się swoją pasją do tańca i kultury Ameryki Południowej. Założyciel Akademii Tańca El Pachanguero, dyplomowany instruktor, choreograf, trener i tancerz.

W 2014 r jako pierwszy artysta salsowy z Polski reprezentował kraj podczas największego konkursu solistów w Europie – Campeonato Internacional de Pasos Libres. W tym samym roku zakwalifikował się do finału jednego z największych turniejów salsy na świecie, czyli Festival Mundial de Salsa de Cali w Kolumbii. Startował w kategorii Baile Caleno ( czyli w bardziej tradycyjnym stylu ) oraz w kategorii Cabaret ( salsa sportowa). Był to pierwszy raz kiedy to para z Europy pokazała się na arenie tego konkursu. Po dziś dzień, żadna para spoza Kolumbii nie zakwalifikowała się do obu kategorii.

To człowiek-instytucja, charyzmatyczny instruktor oraz ogromna kopalnia wiedzy w jednej osobie.


 

Komentarze

Dodaj komentarz