Dominik Gajda.
Dominik Gajda.

Na początku było ich kilkunastu. Obecnie w fundacji działa już ponad 50 wolontariuszy. To osoby, które chętnie działają na rzecz zwierząt i podejmują interwencje wtedy kiedy wymaga tego sytuacja. Wolontariusze są tam, gdzie dzieje się krzywda zwierząt. Robią wszystko, by zapobiec ich cierpieniu. Wśród nich są osoby pracujące i studenci czy uczniowie. To kobiety i mężczyźni, wszyscy w zróżnicowanym wieku. Łączy ich wielka miłość do zwierząt, a tą widać podczas każdego kontaktu wolontariuszy z czworonogami.

Sytuacje, które wielokrotnie opisywaliśmy na łamach naszych portalu pokazują, że niestety nie brakuje nieodpowiedzialnych właścicieli zwierząt. Te bywają pozostawiane same sobie, niejednokrotnie bez wody, na łańcuchu czy chore. To chociażby historia Dropsa, który wykopał jamę by nie zamarznąć. Właśnie dlatego działalność wolontariuszy Pet Patrolu jest nieoceniona. Gdyby nie oni, wiele zwierzaków pozostałoby bez pomocy.

- Naszym zadaniem jest podejmowanie interwencji na podstawie zgłoszeń, dotyczących właściwie każdej krzywdy dziejącej się bądź wyrządzonej zwierzętom w naszej okolicy. Pomagamy zarówno czworonogom pozostawionym na pastwę losu, jak i tym skrzywdzonym przez człowieka. Leczenie i opieka w domach tymczasowych to stan przejściowy, gdy czuwamy nad naszymi podopiecznymi, aby później móc zrealizować najwyżej postawiony przez Nas cel – znalezienie szczęśliwych domów dla jak największej ilości zwierzaków - podkreślają członkowie fundacji.

Fundacja zajmuje się zarówno opieką nad psami i kotami. Tych ostatnich niestety przybywa.

- Mimo tego, że już od lat prowadzi się różne kampanie dotyczące sterylizacji kotów, by bezdomność była coraz mniejsza, nadal jest to duży problem. Kociaki są podrzucane do ludzi na posesje. W granicach naszych możliwości staramy się zabezpieczać te zwierzęta i odpowiednio leczyć. Jeżeli taki zwierzak jest już zdrowy i zaszczepiony szukamy dla niego odpowiedzialnego domu z zastrzeżeniem, żeby kot był niewychodzący. Sprawdzamy także, czy właściciele wywiązali się z jednego z warunków umowy czyli sterylizacji/kastracji zwierzęcia w odpowiednim wieku - wskazuje nam Izabela Kozieł, prezes fundacji.

W szczególności w upalne dni właściciele zwierząt zapominają o swoich obowiązkach względem swoich zwierząt. Psy nie mają stałego dostępu do wody, nie mają odpowiedniego schronienia przed warunkami atmosferycznymi. Często wyjeżdżamy i rozmawiamy z tymi ludźmi, którzy niejednokrotnie są nieświadomi tych nieodpowiednich warunków.

Zwierzaki czekają na Twoją pomoc! 

Rybnicka fundacja utrzymuje się wyłącznie z darowizn, które otrzymuje od osób prywatnych i firm. Wszelkie środki finansowe i dary są przekazywane na leczenie i żywienie podopiecznych. Ilość podejmowanych przez nią interwencji powoduje, że potrzeba jest zwykłych ludzi.

- Najważniejsze są miejsca, w których moglibyśmy te potrzebujące zwierzęta umieszczać. Takim domem tymczasowym może być każda osoba, która ma swoje mieszkanie lub dom i trochę miejsca, by na jakiś czas zaopiekować się zwierzakiem, by znaleźć dla niego dom. 

- Liczymy także na darowizny od osób prywatnych czy firm. Z tego utrzymujemy naszych podopiecznych. Wszyscy jesteśmy wolontariuszami fundacji łącznie z zarządem i nie pobieramy wynagrodzenia za nasze działania. Każdy grosz idzie na leczenie i wyżywienie naszych podopiecznych.

Nie bądź obojętny i pomóż czworonogom, którymi opiekuje się Pet Patrol. Co możesz podarować podopiecznym? To między innymi:

  • karma dla psa lub kota, mokra lub sucha,
  • akcesoria dla zwierząt czyli smycze, obroże, szelki,
  • zabawki,
  • legowiska,
  • transportery,
  • koce,
  • środki na pchły, tabletki na odrobaczenie,
  • szampony, płyny do czyszczenia uszu,
  • środki czystości, środki do dezynfekcji,
  • fanty na bazarki (tj. licytacje z których dochód wesprze w całości naszych podopiecznych).

Potrzebna jest także pomoc finansowa. Leczenie zwierząt jest kosztowne, dlatego też jeśli możesz, wesprzyj finansowo rybnicką fundację: Konto bankowe (PL): 24 1600 1462 1824 6396 7000 0001.

Możesz także zaadoptować zwierzaka! Więcej: https://www.petpatrol.pl/adopcja.

Zwierzaki będą Ci niezmiernie wdzięczne!

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz