post image
KPP Racibórz.

Do zdarzenia doszło około godziny 16.30 w piątek 16 lipca, na Drodze Wojewódzkiej 919 w miejscowości Babice. Wówczas mundurowi z raciborskiej drogówki zauważyli kierującego motocyklem honda, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Przystąpili więc do działania, by zatrzymać motocyklistę do kontroli drogowej.

Niestety kierujący hondą nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli radiowozem w pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, by zatrzymać motocykl do kontroli. Kierujący nie zatrzymał, się w dalszym ciągu uciekał, nie reagując na polecenie mundurowych by się zatrzymał.

Ostatecznie policjanci przerwali ucieczkę kierowcy na ulicy Gliwickiej w Markowicach. Piratem drogowym okazał się 34-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Tu wyjaśniła się też przyczyna jego ucieczki. Mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Nie była tego dnia jedyna wpadka 34-latka, gdyż mundurowi ujawnili schowane w motocyklu substancje zabronione należące do nieodpowiedzialnego 34-letniego pirata drogowego. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd. 

Komentarze

Dodaj komentarz