post image
Materiały prasowe

Basen jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 22.00, a w weekendy i święta w godz. 13.00 - 22.00. Przez całe wakacje i wrzesień dla mieszkańców gminy Mszana wejście kosztuje tylko 1 zł. To element Gminnego Programu Powrotu do Normalności "Zarażamy Radością".

Pływalnia przeszła całkowitą metamorfozę, jej stan techniczny można teraz określić jako nawet lepszy niż w momencie budowy. - Stara konstrukcja była całkowicie drewniana. Teraz już nie buduje się basenów w taki sposób. Po modernizacji i wielu dodatkowych pracach basen powinien służyć użytkownikom przez wiele kolejnych lat - mówi zastępca wójta Błażej Tatarczyk.

Modernizacja krytej pływalni kosztowała blisko 4 mln złotych. Remont rozpoczął się jesienią 2020 roku. Przetarg na realizację zadania "Budowa systemu wentylacji wraz z odzyskaniem ciepła (rekuperacja) na Krytej Pływalni w Połomi" wygrał Zakład Produkcyjno-Remontowo-Budowlany Artura Marcinka. Wartość umowy opiewała na 3 549 666,53 zł. Gmina pozyskała dofinansowywanie z Programu RIT Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego w kwocie 707 014,92 zł.

Pierwotnie nie planowano remontu dużej niecki, bo jej stan wydawał się dobry. Jednak w trakcie modernizacji uznano, że warto wyremontować również tę część pływalni, zwłaszcza, że została z niej spuszczona woda. Na sesji w styczniu 2021 roku Rada Gminy dołożyła do inwestycji 350 000 zł na remont dużej niecki. Te prace wykonała wybrana w przetargu firma Stanepoxyd z Dankowa.

Nowy basen zaprasza między innymi rozbudowaną strefą spa. Oprócz już istniejącej jednej sauny, utworzono drugą, w miejscu mało używanej widowni. Ta sauna ma własne zaplecze sanitarne i szatnię, więc można z niej będzie korzystać nawet nie wchodząc na halę basenową.

Na wyremontowanej pływalni został wprowadzony nowy system zegarkowy (podobnie jak na innych basenach w regionie) - klient wchodzi na basen o dowolnej godzinie i w ramach biletu korzysta z pływalni przez 60 minut + 10 minut czasu szatniowego. Po wyjściu odbija zegarek. Jeśli przekroczy 70 minut, dopłaca 2 zł za każde rozpoczęte kolejne 6 minut. Również na hali basenowej znajduje się czytnik do kontroli czasu. Bilet normalny kosztował będzie 9 zł. Za wejście na saunę zapłacimy 16 zł, w tym bilecie jest też możliwość skorzystania z basenu.
 

Komentarze

Dodaj komentarz