Zdjęcie poglądowe / Pixabay.com
Zdjęcie poglądowe / Pixabay.com

Czek na tę kwotę odebrał 16 lipca starosta gliwicki Waldemar Dombek z rąk dyrektora generalnego Lasów Państwowych Józefa Kubicy i wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia oraz Damiana Siebera – dyrektora Regionalnej Dyrekcji LP w Katowicach i Wiesława Kucharskiego – nadleśniczego Nadleśnictwa Rudziniec. Wręczenie czeku odbyło się podczas uroczystego przekazania dofinansowania przez LP inwestycji jednostek samorządu terytorialnego, zorganizowanego w Regionalnej Dyrekcji LP w Katowicach.  

Podczas tej uroczystości leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych przekazali blisko 2 mln zł  samorządom z województw śląskiego, małopolskiego i opolskiego. Pieniądze przeznaczone są na budowę lokalnej infrastruktury drogowej na terenie 11 nadleśnictw.

Dyrektor Józef Kubica podkreślał wielkość wsparcia, jakie przekazują Lasy Państwowe co roku jednostkom samorządu terytorialnego. – My, leśnicy często przecież z tych dróg korzystamy, czy to prowadząc gospodarkę leśną czy też jako zwykli użytkownicy dróg. Dlatego wiemy, jak ważne jest to wsparcie, którego udzielamy, dzięki temu przecież wspólnie dbamy o bezpieczeństwo użytkowników dróg, a w wielu przypadkach dzięki tej współpracy możliwa jest realizacja inwestycji czekających na rozpoczęcie wiele lat.

- Beneficjentami jest 14 gmin, miast i powiatów, które otrzymały dziś na inwestycje drogowe od 15 do 350 tys. zł dotacji – informuje Damian Sieber, dyrektor RDLP w Katowicach. – Projekty, jak widać po wysokości dotacji, mają różną skalę. Od naprawy dróg gruntowych, po remonty i przebudowy dróg gminnych i powiatowych.

Inwestycje w infrastrukturę drogową będą służyć także leśnikom. Działania te są prowadzone w ramach społecznej odpowiedzialności Lasów Państwowych. Jest to zgodne z postanowieniami Zarządzenia nr 58 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z 2018 r. w sprawie realizacji w Lasach Państwowych wspólnych przedsięwzięć drogowych, mających związek z gospodarką leśną.
 

źródło: Starostwo Powiatowe w Gliwicach.

Komentarze

Dodaj komentarz