KMP Jastrzębie-Zdrój.
KMP Jastrzębie-Zdrój.

15-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju został napadnięty przez dwóch mężczyzn i kobietę. Napastnicy poprzez szarpanie, uderzanie pięściami po całym ciele oraz duszenie doprowadzili jastrzębianina do stanu bezbronności, po czym zabrali saszetkę z dokumentami i pieniędzmi, słuchawki oraz klucze. Zaraz po zgłoszeniu do działania przystąpili policjanci z Wydziału Kryminalnego.

- W ciągu trzech dni ustalili dane wszystkich napastników, a następnie zatrzymali 25-letnią mieszkankę Jastrzębia oraz jej 19-letniego kolegę, również jastrzębianina, podejrzewanych o to przestępstwo. Podejrzani dopuścili się także kradzieży w jednym z mieszkań oraz ukradli samochód, którym następnie uciekli do Wielkopolski. Tam właśnie zostali zatrzymani, a skradzione auto zostało odzyskane - informuje jastrzębska policja.

Jastrzębianie usłyszeli zarzuty popełnienia rozboju oraz kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia. Decyzją sądu kobieta została aresztowana na trzy miesiące, a 19-latek objęty policyjnym dozorem. 15 lipca został zatrzymany ostatni z agresorów. Decyzja sądu 19-latek został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia. 

Komentarze

Dodaj komentarz