UM Jastrzębie-Zdrój.
UM Jastrzębie-Zdrój.

Korzystając z uprzejmości Miejskiego Ośrodka Kultury w Jastrzębiu-Zdroju, Straż Miejska przeprowadziła wśród najmłodszych akcję propagowania bezpiecznych zachowań wpisującą się w ogólnopolski projekt – „Bądź widoczny na drodze”.

W dniach od 12 do 15 lipca na terenie sołectw Moszczenica, Ruptawa, Szeroka, Borynia i Skrzeczkowice, podczas organizowanych tam plenerowych animacji dla dzieci funkcjonariusze Straży Miejskiej rozdali ich uczestnikom kilkaset samoczynnych, poprawiających widoczność elementów odblaskowych.

Źródło: UM Jastrzębie-Zdrój.

Komentarze

  • Inspektor 22 lipca 2021 11:06Ostatnio wiele się pisze i mówi o zagrożeniach na drodze ,szczególnie dużo o pijanych kierowcach . Problem istotnie jest lecz ciekawe, że szczególnie głośny jak trzeba podnieść mandaty w drakoński sposób. Dziwi jednak fakt, iż ludzie którzy o tym trąbią nagle zdecydowali się wpuścić na pasy zbliżających sie pieszych z pierwszeństwem całkowicie nieoświetlonych gdy na odwrót to pojazdy są oświetlone. Wchodzi taki jeden z drugim w czarnych ubraniach ,wieczorową porą ,deszcz ,mżawka ,szaro z nieoświetlonego pobocza --zdjęcie wysłałem redakcji_ a ustawodawca który do tego doprowadził wskazuje pijanych!-- Tylko Kto więcej tragedii spowodował głupim prawem które nie definiuje dostatecznie dobrze zachowanie pieszego ,--zatrzymaj się ,spojrzyj na lewo ,prawo ,znowu w lewo -jak jedzie jeden ,dwa pojazdy przepuść i dopiero kontynuuj -. Lecz Polska to kraj idiotów . Nie tylko przestępstwa drogowe ,także sądowe a nawet legislacyjne czyli uchwalanie zabójczego prawa Panie Premierze. Panowie Posłowie ,nie czujcie się niewinni.

Dodaj komentarz