UM Żory W tym roku Żory zaprosiły wszystkich uczniów do kręcenia kilometrów
UM Żory W tym roku Żory zaprosiły wszystkich uczniów do kręcenia kilometrów

Aż 53 miasta rywalizowały w zmaganiach organizowanych przez Bydgoszcz. Chodzi o promowanie roweru jako zdrowego, ekologicznego i nowoczesnego środka transportu. Dzięki inicjatywie udało się ograniczyć ślad smogowy o blisko 257 ton! Żory również przyczyniły się do osiągnięcia tego wyniku. W tym roku uplasowały się na 18. miejscu w Polsce, a na Śląsku były najlepsze!

- W porównaniu do 2020 uczestnicy przejechali dla Żor prawie trzy razy więcej kilometrów! Najaktywniejszymi cyklistkami były: Anna Fiałkiewicz, która przejechała 2657,98 km; Maria Szul (2357,61 km) i Anna Lenne(1654,02 km) – informuje miejskie biuro promocji, kultury i sportu. 

Wśród mężczyzn najlepszy wynik osiągnął Józef Szul, który wykręcił aż 4000 km. Drugi był Maciej Fiałkiewicz (3204,41 km), trzecie Mariana Olejniczaka (3124,43 km). Rekordziści otrzymają nagrody rzeczowe, bony do sklepu sportowego oraz pamiątkowe statuetki i upominki ufundowane przez sklep Decathlon Żory.

- W tym roku zaprosiliśmy wszystkich uczniów z naszego miasta do kręcenia kilometrów dla Żor i jednocześnie na konto swojej szkoły. Wygrała Szkoła Podstawowa nr 15, która wykręciła aż 13 243,51 km – wylicza bpkis.

Puchar Rowerowej Stolicy Polski zostaje w Nowej Soli, która zwyciężyła już trzeci raz z rzędu. Drugie miejsce zajęła Biała Podlaska, a na trzecim miejscu uplasowały się Puławy.

www.zory.pl

 

Komentarze

  • :) 22 lipca 2021 14:15A nie tak jak to nasze Jastrzębie...

Dodaj komentarz