KMP Jastrzębie-Zdrój.
KMP Jastrzębie-Zdrój.

W poniedziałek około 19.00, podczas patrolowania ulicy Połomskiej, kryminalni zauważyli osobowe renault. Mundurowi od razu zwrócili uwagę, że podobny samochód skradziono 16 lipca w centrum miasta. Stróże prawa postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Kiedy dali mu sygnał do zatrzymania, mężczyzna „dodał gazu” i zaczął uciekać.

Podczas ucieczki stróże prawa potwierdzili, że numery rejestracyjne należą do skradzionego pojazdu.

- Uciekinier łamiąc przepisy kodeksu drogowego, stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Kontynuował ucieczkę osiedlem Przyjaźń oraz po drogach powiatu wodzisławskiego. Do zatrzymania doszło na terenie miejscowości Połomia. Okazało się, że 30-latek osobiście ukradł samochód, którym następnie uciekał przed policjantami. Ponadto posiadał on decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych -informuje policja.

Na dodatek przy zatrzymanym mundurowi znaleźli narkotyki. Teraz grozi mu kilka lat więzienia. 

Komentarze

  • Inspektor 23 lipca 2021 12:12Pomijając ta udaną akcję za którą należny podziękować Stróżom Prawa rozważmy to co się dzieje w polityce i w prawie, w temacie bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:.....Ostatnio wiele się pisze i mówi o zagrożeniach na drodze ,szczególnie dużo o pijanych kierowcach . Problem istotnie jest ---lecz ciekawe, że szczególnie głośny jak trzeba w drakoński sposób podnieść mandaty !. Dziwi jednak fakt, iż ludzie którzy o tym trąbią nagle zdecydowali się jakby na złość kierowcom także trzeźwym wpuścić na pasy z pierwszeństwem już nawet zbliżających sie do pasów pieszych i to często całkowicie nieoświetlonych gdy na odwrót to pojazdy są oświetlone. Wchodzi taki jeden z drugim ugruntowany w przekonaniu że jest KRÓLEM-- w czarnych ubraniach ,wieczorową porą ,deszcz ,mżawka ,szaro z nieoświetlonego pobocza --zdjęcie wysłałem redakcji_ a ustawodawca który do tego doprowadził wskazuje pijanych!-- ...Tylko Kto więcej tragedii spowodował/uje takim głupim prawem które nie definiuje dostatecznie dobrze zachowanie pieszego ,-"-zatrzymaj się ,spojrzyj na lewo ,prawo ,znowu w lewo -jak jedzie jeden ,dwa pojazdy przepuść i dopiero kontynuuj" -. Lecz Polska to kraj idiotów . Nie tylko przestępstwa drogowe ,także sądowe a nawet legislacyjne czyli uchwalanie zabójczego prawa Panie Premierze,Panowie Posłowie ,nie czujcie się niewinni.! ..
  • Inspektor 23 lipca 2021 12:11Pomijając ta udana akcje za która należny podziękować Stróża Prawa rozważmy to co się dzieje w polityce i w prawie w temacie bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:.....Ostatnio wiele się pisze i mówi o zagrożeniach na drodze ,szczególnie dużo o pijanych kierowcach . Problem istotnie jest ---lecz ciekawe, że szczególnie głośny jak trzeba w drakoński sposób podnieść mandaty !. Dziwi jednak fakt, iż ludzie którzy o tym trąbią nagle zdecydowali się jakby na złość kierowcom także trzeźwym wpuścić na pasy z pierwszeństwem już nawet zbliżających sie do pasów pieszych i to często całkowicie nieoświetlonych gdy na odwrót to pojazdy są oświetlone. Wchodzi taki jeden z drugim ugruntowany w przekonaniu że jest KRÓLEM-- w czarnych ubraniach ,wieczorową porą ,deszcz ,mżawka ,szaro z nieoświetlonego pobocza --zdjęcie wysłałem redakcji_ a ustawodawca który do tego doprowadził wskazuje pijanych!-- ...Tylko Kto więcej tragedii spowodował/uje takim głupim prawem które nie definiuje dostatecznie dobrze zachowanie pieszego ,-"-zatrzymaj się ,spojrzyj na lewo ,prawo ,znowu w lewo -jak jedzie jeden ,dwa pojazdy przepuść i dopiero kontynuuj" -. Lecz Polska to kraj idiotów . Nie tylko przestępstwa drogowe ,także sądowe a nawet legislacyjne czyli uchwalanie zabójczego prawa Panie Premierze,Panowie Posłowie ,nie czujcie się niewinni.! ..
  • dzięki 23 lipca 2021 12:05Dziękujmy Policji

Dodaj komentarz