post image
Zdjęcia: Materiały prasowe / A. Skupień

Prace, prowadzone w okolicy skrzyżowania ulic Wodzisławska-Hetmańska-Droga Regionalna, mają na celu stworzenie dodatkowego zaplecza dla Rybnickich Służb Komunalnych. Znajdzie się tam magazyn soli drogowej, służącej do utrzymania rybnickiego odcinka Drogi Regionalnej Pszczyna – Racibórz.

Prowadzone prace nie będą powodować utrudnień w ruchu. Rybnickie Służby Komunalne wykonują roboty we własnym zakresie. Jednostka zakupiła materiały do zabudowy kanalizacji i sieci elektrycznej oraz wynajęła nadzory branżowe. Aktualnie prowadzone są roboty ziemne, związane z zabudową kanalizacji deszczowej przy nowo budowanym odcinku drogi.

– Roboty związane z przebudową – droga dojazdowa na zaplecze, ogrodzenie zaplecza, kanalizacja deszczowa i sanitarna, oświetlenie, przyłącze wodociągowe i elektryczne –  mamy zamiar zakończyć późną jesienią tego roku. Około września chcemy ogłosić przetarg na budowę magazynu soli –  realny przewidywany termin realizacji to połowa 2022 roku – informują Rybnickie Służby Komunalne.

Zgodnie z przyjętymi założeniami, na terenie zaplecza stanie magazyn soli o pojemności tysiąca ton (zbiornik o podobnych gabarytach jak ten, który znajduje się na terenie RSK) oraz duży silos. Lokalizacja w tym miejscu pozwoli kierowcom pługopiaskarek ładować sól na trasie, bez konieczności wracania do bazy RSK.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz