post image
Zdjęcia: Policja Śląska.

W garnizonie raciborskim, Święto Policji odbyło się na sali gimnastycznej Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Uroczysta zbiórka w 102 rocznicę powstania Policji Państwowej, stała się okazją do wręczenia raciborskim stróżom prawa aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe.

W tym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu na wyższe stopnie służbowe awansowało 54 policjantów. W korpusie oficerów młodszych 1 policjant, w korpusie aspirantów 29 policjantów. W korpusie podoficerów nominacje otrzymało 20 policjantów, a w korpusie szeregowych na stopień starszego posterunkowego 4 policjantów.

Uroczystości odbyły się także w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach. Na wyższe stopnie policyjne nominacje odebrało 24 policjantów, w tym: jeden na stopień aspiranta sztabowego, jeden na stopień starszego aspiranta, czterech na stopień aspiranta, siedmiu na stopień młodszego aspiranta, dwóch na stopień sierżanta sztabowego, trzech na stopień starszego sierżanta oraz trzech na stopień sierżanta. W/w otrzymali wyższe stopnie policyjne zgodnie z rozkazem wydanym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Ponadto Komendant Miejski Policji w Żorach mianował na wyższe stopnie policyjne w korpusie szeregowych trzech policjantów.

W Wodzisławiu Śląskim komendant wręczył akty mianowania na wyższe stopnie służbowe 74 policjantom, wyróżnionym pracownikom cywilnym wręczył listy gratulacyjne. Awans na wyższy stopień służbowy otrzymał też I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim, nadkomisarz Marek Ryszka. 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda mianował Komendanta Śląskiej Policji inspektora Romana Rabsztyna na stopień generalski. Na stopień nadinspektora Policji mianowanych zostało także sześciu innych komendantów. Wręczenie przez Prezydenta RP aktów mianowania na stopnie generalskie odbyło się 21 lipca 2021 roku, podczas obchodów Święta Policji w Warszawie. 

20 lipca odbyła się z kolei uroczystość wręczenia odznak im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Otrzymało je 40 funkcjonariuszy z całej Polski.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz