Dominik Gajda / Archiwum.
Dominik Gajda / Archiwum.

W ramach zgrupowania zaplanowane zostały dwa spotkania sparingowe. Kadra zmierzy się w nich z drużynami klubowymi Unii Oświęcim i JKH, co oznacza, że jastrzębianie staną tego dnia naprzeciw siebie. 

Przypomnijmy, że za sprawą sensacyjnego triumfu w Kazachstanie, Polska awansowała do ostatniej fazy olimpijskich kwalifikacji. W jej ramach nasza kadra zmierzy się w dniach 26-29 sierpnia w Bratysławie z wyżej notowanymi ekipami Słowacji, Białorusi i Austrii.

- W Bratysławie czeka nas ogromne wyzwanie, ale presja jest po stronie przeciwników. My nie mamy nic do stracenia, możemy tylko zyskać. Dla naszej reprezentacji mecze kwalifikacyjne to wielkie wydarzenie - ocenił w rozmowie z oficjalną stroną PZHL trener Robert Kalaber.

W ubiegłą sobotę, zakończyło się zgrupowanie biało-czerwonych w Bytomiu, a to oznacza, że na Jastor wraz z Kalaberem wraca sześciu jastrzębskich zawodników. Przez następne trzy tygodnie wszyscy hokeiści JKH GKS trenować będą wspólnie. Pierwszy sparing jastrzębianie rozegrają już w czwartek, podejmując HC Frydek-Mistek.

Źródło: polskihokej.eu, jkh.pl

 

Komentarze

Dodaj komentarz