post image
Dominik Gajda.

By zobaczyć widok porozrzucanych odpadów przed wiatami śmietnikowymi, wystarczy wybrać się do rybnickich Boguszowic. To co tam zobaczymy może wielu zaskoczyć. Przed śmietnikami walają się sterty śmieci, które zostawili tu sami mieszkańcy. Pozostali z kolei mają pretensje, że nikt z tym nic nie robi.

- Ta sytuacja trwa już od dwóch miesięcy. Ludzie wyrzucają tu wszystko: meble, śmieci po remoncie czy wszystko inne. W tej chwili jak jeździ komunalka to zabierają tylko śmieci z kontenerów, a te wszystkie odpady, które leżą obok zostają. To woła o pomstę do nieba! - mówi nam pani Urszula. - Tu codziennie przechodzą dzieci, bawią się nieopodal. A potem się dziwią skąd szczury się tu biorą! - dodaje.

W podobnym tonie wypowiada się także pani Bożena, którą spotkaliśmy na miejscu. Jej zdaniem taka sytuacja to wina samych mieszkańców.

- Niektórzy robią porządki w piwnicach i wyrzucają dosłownie wszystko przed kontenery. Dlaczego nie wywożą tego na PSZOK? - podkreśla kobieta.

Sprawę zgłosiliśmy do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku. Mamy nadzieję, że śmieci, które zalewają rybnickie osiedle, w krótkim czasie znikną, zaś sami mieszkańcy zadbają o porządek w dzielnicy. 

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

  • Hajer 28 lipca 2021 08:08Straszny widok!

Dodaj komentarz