Źródło: Fundacja Elektrowni Rybnik
Źródło: Fundacja Elektrowni Rybnik

Inicjatywa Fundacji Elektrowni Rybnik skierowana przede wszystkim do społeczności lokalnej, to połączenie aktywnego spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze z dobrą zabawą.

O 15:00 na Karłowej Górce odbędzie się plenerowa Msza św. w intencji kolarzy i amatorów turystyki rowerowej. Następnie o 16:30 startuje wspólny przejazd z Chwałęcic do Rybnickiej Kuźni trasą nad Zalewem Rybnickim: Karłowa - Marusarzówny - Gzelska drogą przy leśniczówce do Buchla - Rudzka - Podmiejska, gdzie na terenach zielonych Fundacji Elektrowni Rybnik odbędzie się rodzinny piknik rowerowy.

Od godz. 17:00 na wszystkich, którzy zawitają do Fundacji, będą czekały nad Zalewem liczne atrakcje, m.in. miasteczko rowerowe, dmuchańce, przysmaki z grilla, śląskie wypieki. Z wielkim zainteresowaniem spotka się na pewno pokaz wyczynowej jazdy na rowerze w wykonaniu uczestnika X edycji programu Mam Talent – Piotra Bielaka.

Nie zabraknie również rybnickich służb: Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybniku Niewiadomiu oraz Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, które w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i „Bezpieczne Wakacje 2021” zaproszą do udziału w ciekawych grach i zabawach. Co ważne, wszystkie atrakcje dla najmłodszych
będą bezpłatne.

Współorganizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie CHWALYNCIOK, Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rybnickiej Kuźni oraz Parafia pw. Św. Jana Nepomucena w Chwałęcicach.

Komentarze

Dodaj komentarz