Archiwum.
Archiwum.

Aktualnie trwają Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Zwróćmy uwagę na pewien cykl takich imprez (podobnie jak niedawna impreza Euro 2020). Mają one miejsce co 4 lata, jednocześnie przygotowanie do nich, a więc runda eliminacyjna, jest okresem podsumowującym pewien okres prac przygotowawczych, a więc często zawodów klubowych, który notabene jest podsumowaniem treningów poszczególnych zawodników. Zobaczcie sami jak ważne jest podsumowanie dotychczasowych działań oraz jak ważna jest systematyka tych podsumowań!

Różnica jednak między Twoim życiem, a życiem zawodowym olimpijczyków jest taka, że Ty bardzo często możesz osiągnąć zmianę niezależnie od swojego wieku. Hola, hola! – myślisz – przecież ja również już nie zostanę olimpijczykiem i z pewnych względów jestem ograniczony, by realizować niektóre swoje marzenia. Oczywiście! Jednocześnie, mówimy raczej o naszej codzienności.

Jeśli czytasz moje felietony to wiesz, że chcemy zmieniać się systematycznie i stawać się w naszym odczuciu „lepszą wersją samego siebie”. Tak więc dwa tygodnie temu, kiedy mówiłem o zapisaniu tego co masz i odłożyłeś już swoje zapiski w jakieś miejsce, pora byś do nich wrócił. Zanim odłożysz je na pół roku, ważne jest, byś je przeanalizował i wyciągnął wnioski. Co to znaczy? Przeczytaj poszczególne punkty, które wypisałeś na kartach i przemyśl: Czy podoba mi się to jaki jestem? Czy chcę tyle zarabiać? Co chcę zmienić? Jaki chcę być za pół roku/rok? W których aspektach mojego życia układa się „po mojemu”? Po co chcę zmienić niektóre rzeczy? Zwróć uwagę jak reagujesz czytając to, co zapisałeś kilkanaście dni temu. Zapisuj odpowiedzi na te i więcej innych pytań, które Ci się nasuną. To bardzo ważne, kiedy będziemy przechodzić do kolejnych etapów naszego planowania zmiany na lepsze i wzięcia „spraw w swoje ręce”.

Ostrzeżenie! Zastosowanie powyższej wiedzy powoduje gwałtowny wzrost świadomości o sobie samym.

Komentarze

  • Kuba 30 lipca 2021 19:17Przeciez to jest zwykle wyciaganie forsy od panstwa Na emerytury stazowe nie ma, ale na zbiornik przeciwPOwodziowy w Warszawie zwany stadionem gdzie nic sie nie dzieje poza organizacja szpitala zapasowego,forsa jest Dzialacze,cwaniaki i kuglarze slowen jedna mafia.

Dodaj komentarz