Źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój.
Źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój.

Wczoraj około godziny 23.40, oficer dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał informację, z której wynikało, że na ulicy Klubowej w Jastrzębiu-Zdroju doszło do zdarzenia drogowego. Powiadomienie nastąpiło dzięki systemowi eCall, który po wystrzale dwóch poduszek powietrznych w samochodzie ford, powiadomił operatora numeru alarmowego 112 o zaistniałym zdarzeniu.

- Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Wywiadowcy niedaleko miejsca wskazanego przez GPS zauważyli pojazd w rowie. Policjanci z drogówki przebadali 45-latka na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało u niego 3,6 promila alkoholu. Pojazd został odholowany na parking strzeżony, a kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna odpowie teraz za swoje czyny. Za jazdę pod wpływem alkoholu kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd - informuje jastrzębska policja.

Szybka interwencja mundurowych, a tym samym zatrzymanie pijanego kierowcy było możliwe dzięki informacji z systemu eCall. Policja przypomina, że jazda na „podwójnym gazie” oprócz tego, że jest zabroniona, to jest także ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia nie tylko kierowcy, ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój.

Komentarze

  • asdf 30 lipca 2021 02:44Nigdy nie zrozumiem pijaków za kierownicą. Sam jestem kierowcą od 1997 i za kołnierz nie wylewam, ale za kierownicę nie wsiadam, jak wypiję!

Dodaj komentarz