post image
Policja.pl

Wczoraj kolejny kierowca wykazał się dużą nieodpowiedzialnością i pijany wsiadł za kółko swojego samochodu. Dzięki wzorowej postawie świadka został ujęty i przekazany w ręce raciborskich mundurowych. Zgłaszający powiadomił dyżurnego policji, że w Raciborzu na ulicy Słowackiego ujął kierowcę samochodu renault, który na parkingu podczas cofania uszkodził zaparkowanego opla, a do tego prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

- Dyżurny niezwłocznie na miejsce skierował policjantów, którzy około godziny 22:50 zatrzymali ujętego 39-letniego mieszkańca Raciborza i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał. Ponadto stróże prawa potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego, gdyż nieodpowiedzialny kierowca w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu - informuje policja.

Nie była to jedyna wpadka tego wieczoru nieodpowiedzialnego kierowcy, gdyż po sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, że posiada on dożywotni zakaz kierowana wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Teraz 39-latkowi grozi nawet 5 lat pobytu w więzieniu.  

Komentarze

Dodaj komentarz