post image
Robert Lewandowski.

Przypomnijmy: by zobaczyć widok porozrzucanych odpadów przed wiatami śmietnikowymi, wystarczyło wybrać się do rybnickich Boguszowic. To co tam mogliśmy zobaczyć mogło wielu zaskoczyć. Przed śmietnikami walały się sterty śmieci, które zostawili tu sami mieszkańcy. Pozostali z kolei mieli pretensje, że nikt z tym nic nie robi.

- Ta sytuacja trwa już od dwóch miesięcy. Ludzie wyrzucają tu wszystko: meble, śmieci po remoncie czy wszystko inne. W tej chwili jak jeździ komunalka to zabierają tylko śmieci z kontenerów, a te wszystkie odpady, które leżą obok zostają. To woła o pomstę do nieba! - mówi nam pani Urszula. - Tu codziennie przechodzą dzieci, bawią się nieopodal. A potem się dziwią skąd szczury się tu biorą! - dodaje.

Wysłaliśmy w tej sprawie prośbę do ZGM-u, jednak nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Na drugi dzień po publikacji artykułu sprzed śmietników zostały zabrane jednak odpady. Czy to przypadek, czy wpływ artykułu na posprzątanie terenu? Nieważne. Najważniejsze, że jest już czyściej. 

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz