Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski.

Uroczystość powitania nowego proboszcza odbyła się podczas niedzielnej Mszy Świętej. Ksiądz Dziekan odczytał dekret, nowemu proboszczowi wręczono kwiaty. Pod koniec sumy ksiądz Jan przywitał się z parafianami.

- Bóg zapłać Wam za to piękne przywitanie. Bóg zapłać księdzu Dziekanowi za obecność. Także chce się i z Wami przywitać, a więc witajcie! - podkreślał nowy proboszcz.

Parafiania oklaskami powitali nowego gospodarza.

- Jeszcze nic nie zrobił a już brawo biją. Dziękuję Wam za to. (...) Chciałem podziękować księdzu Andrzejowi za dbałość o ten kościół, o remont i za jego duszpasterstwo. To, że tu jesteście to przede wszystkim jego zasługa - mówił.

- Chcę kontynuować to wszystko co dobre. Chcę także od Was się uczyć być chrześcijaninem. To nie jest tak, że ksiądz to jest najlepszych chrześcijanin. Ale on też musi cały czas się uczyć i wpatrywać w Pana Jezusa. (...) Proszę Was o modlitwę, o to byśmy mogli się tutaj spotykać i być razem - dodał.

Ksiądz Jan Sopot pochodzi z Piekar Śląskich. Podobnie jak były proboszcz, jest już kapłanem od 31 lat. Razem z księdzem Andrzejem obchodził święcenia kapłańskie. Przez ostatnie 14 lat był proboszczem w parafii pw. św. Izydora w Radlinie Górnym, liczącej niemal 1700 parafian.Teraz będzie zarządzał zdecydowanie większą parafią. Mówił, że trudno było mu odchodzić, co przeżywali także jego parafianie. Podobnie zresztą jak w przypadku odejścia proboszcza Andrzeja.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

  • Aga 07 stycznia 2022 09:57Kiedy ktoś zainteresuje się chorym ks Leszkuem z św Jadwigi czy on ma tam jakaś pomoc czy ktoś coś wie?
  • Ania 03 sierpnia 2021 08:11Wspaniały ks Proboszcz Jan szkoda, ze odszedł z Radlina będzie go nam bardzo brakować. Wspaniały gospodarz i bardzo dobry człowiek o wielki sercu.
  • Waco 02 sierpnia 2021 16:43Ksiądz proboszcz ok szkoda że nie ma go już Radlinie
  • Kinga 02 sierpnia 2021 09:05Parafianie z Jadwigi nie zabrali podpisów z prośbą, aby biskup zostawił ks. Marka?
  • Sylwia 01 sierpnia 2021 21:12Szkoda wielka że nie ma go na probostwie w Radlinie 2. Był wspaniałym księdzem.
  • Beata 01 sierpnia 2021 20:01Zdecydowanie odpowiednia osoba człowiek o wielkim sercu i bardzo dużej empatii gratulacje.

Dodaj komentarz