Archiwum Piotr Masłowski, zastępca prezydenta Miasta Rybnika 
Archiwum Piotr Masłowski, zastępca prezydenta Miasta Rybnika 

Tytułowa “Wina Tuska” pewnie stanie się w języku polskim związkiem frazeologicznym oznaczającym obarczanie kogoś nieadekwatnymi winami jak zła pogoda na wczasach czy kapeć w kole w drodze na egzamin. Mój wkład do katalogu to najnowsze sondaże wyborcze. Ledwo zgłosiłem swój akces do Ruchu Polska 2050 to PO wyprzedziła ją w sondażach. A wszystko to, bo Tusk.
Za tym żartobliwym wątkiem stoi też moja obawa. Obawa o to, że nasza scena polityczna pogrąży się w anachronizmie. Jak w bajkach mamy złego i dobrego pretendenta do władzy. Dla jednych lepszy ten, dla drugich jego adwersarz. Tylko co to nam przynosi, jak poprawia nasz byt? Życie to nie bajka i wyborca powinien to wiedzieć. 

Decyzja o wstąpieniu do Ruchu Polska 2050 jest dla mnie ryzykowna, ze względu na środowisko polityczne, w którym działam. W ciągu pierwszego tygodnia od ogłoszenia decyzji o współpracy z aktywem Hołowni otrzymałem wiele zaskakująco pozytywnych głosów, zwłaszcza od ludzi biznesu. Były też negatywne. Powtarzającą się uwagą jest to, że przystępuję do “kościołkowych”. Bez sensu.

Deklarujący niechęć do Kościoła siadają w pierwszych ławkach na uroczystościach. Hołownia zaś podkreśla swoją religijność i oddzielenie państwa od Kościoła. Ma na to realny plan! Wychodzi na to, że wielu osobom z demokracją na ustach odmienne wybory jednak przeszkadzają. Ja wierzę, że w granicach prawa każdy może żyć jak zechce. Daleko mi do emocji rodem z bajki, ochoty na zwalczanie tych złych. Złych, bo innych niż ja.  

Chcę wybierać programy, pomysły na rozwój Polski i mojego domu - Śląska. Chcę dyskutować o konkretach, a nie winach. Polska 2050 ujmuje mnie aktywnością działaczy lokalnych, której nie widzę u żadnego z pozostałych graczy na polskiej scenie politycznej. A wybory innych szanuję i bardzo często nawet rozumiem. Trochę naiwnie liczę także na takie zrozumienie.
 

Komentarze

  • Jollla 10 sierpnia 2021 13:15A któż to jest Hołownia prezenter Mam Talent i niech tak zostanie następnego nieudacznika politycznego Polska nie potrzebuje a pan Masłowski no cóż jaki idol takie poglądy pa
  • Ewa 10 sierpnia 2021 13:13a co umiał syn Tuska :"zawsze interesował się autobusami i samolocikami" czyli w LOT-ie zdradzał firmę "jak dołożyć LOTowi" która to powinna żądać zwrotu wpłaconych za Niego składek ZUS za wszystkie lata (wg prawa amerykańskiego gdy pracownik świadomie działał na szkodę firmy ) ,następnie jak donosiły gazety miał przed CoVidem same straty a mimo to dostał pomoc jak by miał zyski i poniósł przez Covid straty --i to jeszcze jaką gdyz narobił tyle długu. No i czekało na Niego miejsce jako specjalistę (czyżby w Urzędzie w Gdańsku nie było mądrzejszych) z doswiadczeniem i praktyką.?
  • tez Inspektor 09 sierpnia 2021 08:40Tusk powiedział także Im ”Cieszcie się że mieliście prace „ -On zapewne nic nie umiał -to jej nie miał.! gdyż tylko dwa lata w Świetliku jak chlał i ćpał wg Internetu... Stwierdził jako Premier tez ,że jak "będą się sądzić o to to podniesie koszty sądowe" ( o wiek emerytalny) - i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 , podpuszczając niewątpliwie przestępczy także TK Rzeplinskiego,( a teraz drzecie sie o Konstytucje) , że wszystko jest OK, że wszystko jest "legalne"(bo jak Państwo wg Tuska nie ma pieniędzy to może) .. natomiast na odmianę ogłosił też..” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " taki etyczny- skurw...Tusk z POpaprańcami...!--ale reszta?... jak Kopaczka ,ponoć lekarka mu wtórowała chociaż powinna wiedzieć”,Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą, co jest a szczególnie było na codzień praktykowane —tacy ludzie nie tylko nie dożywają obecnych emerytur a dożywszy żyją może rok/dwa na nich ( i mieli dożyc 67r zycia?) --.Oni też często są zwalniani z pracy i chodzą po śmietnikach za chlebem Były to osoby zatrudnione w szkodliwych i nieb warunkach pracy jak prom izotopowe ,rteć i jej opary gazy wybuch itp...„...Za Wami POdle grzyy idzie głownie śmierć lub cierpienie oraz krzywda Takich osób oraz Ich tragicznie osamotnionych rodzin . Wam nie w Sejmie a w Obozie Pracy jest miejsce... abyście sami poczuli co Im uczyniliście
  • Kuba 09 sierpnia 2021 08:32Nie ma dla mnie najmniejszej wątpliwości ze Tusk nigdy nie powinien z Obozu Pracy wyjść..
  • Mywyoni 08 sierpnia 2021 16:52Dobrze byłoby, aby Hołownia dogadał się z Tuskiem. Dwóch mądrych facetów może byłoby w stanie coś zrobić w tym chorym kraju. ***** ***
  • hmm 07 sierpnia 2021 08:28,"Polska 2050 ujmuje mnie aktywnością działaczy lokalnych, której nie widzę u żadnego z pozostałych graczy na polskiej scenie politycznej."-oj poznalismy juz tych waszych kobinatorow lokalnych.to dzieki nim slowo spolecznik gdyz rozkradli jak swoje wszystko co inni budowali nawet spolecznie,przestalo miec znaczenie i przez innych cwaniakow zostalo zastapione "volontariat,"-tak aby jeszcze Kogos w ciu...lacdalej zrobic.Lecz frajerow juz nie ma i to jest Wasa zasluga,tak jak wyleczyluscie narod z NFI czy uczciwie placenia skladek Zus.
  • Inspektor 07 sierpnia 2021 08:15"Nieadekwatne winy"-pan sobie jaja z nas robisz czy drwiny. Płaczecie nad Adamowiczem watpliwym moralnie gostkiem a nie zauważyliście ze w tym kraju przez Was dziesiątki tysiecy ludzi zatrudnianych jeszcze za stanu wojennego w najPOdlejszych niebezpiecznych,szkodliwych ,czesto po 35dni tzw dniowek w miesiacu z sobotami i swietami na wszystkich zmianach -obecnie nie dozywa Waszego nowego wieku emerytalnego gdyz Ich okradliscie w 2008r z praw emerytalnych za ta prace czym dokonaliscie swoistej zbrodni na Nich i Ich rodzinach gdy na odmiane Tusk do Policji i Wojska powiedzial "nie godzi sie zmieniac Wam reguł wieku emeryt podczas gry ,tylko dla nowo przyjmowanych."To jest Wasza etyka,taka zbrodnie na robotnikach popelniliscie i Pan mowi nie wina Tuska?... toć Wam na sznurze wisiec a Tuskowi osobiscie w Obozie Pracy dozywotnio w najgorszych warunkach.Przestan wiec Pan bredzic -my pamietamy.
  • Zbigniew Moskal 04 sierpnia 2021 12:47Znakomicie. Ważny głos napisany przejrzyście.

Dodaj komentarz